Zniszczone włosy? Nawet Beyonce miała problem z ich wypadaniem. Teraz zachwyca pięknymi lokami. Jak dba o fryzurę?

Zniszczone włosy to nie tylko problem "zwykłych kobiet". Z rozdwojonymi końcówkami, przesuszonymi włosami borykają się również gwiazdy, także te światowego formatu. Doskonałym dowodem na to, jest to, co przez ostatnie lata działo się na głowie Beyonce.

Beyonce to jedna z ostatnich gwiazd, które przyszłyby nam na myśl, gdy mówimy o zniszczonych włosach. Wokalistka od lat zachwyca swoimi odważnymi stylizacjami i olśniewającymi fryzurami. Grube, lśniące i kręcone włosy to jeden ze znaków rozpoznawczych artystki. Okazuje się, że nie zawsze tak było. Mało kto pamięta, ale Beyonce w 2013 roku nie cieszyła się taką idealną fryzurą. To wówczas radykalnie ścięła włosy.  Media rozpisywały się o metamorfozie artystki, wskazując, że w ten sposób piosenkarka kreuje nowy trend. Chwalono ją za odważną decyzję. W kuluarach mówiło się jednak coś zupełnie innego - Beyonce musiała obciąć włosy. Ich kondycja była fatalna. Zniszczone stylizacją i farbowaniem, przesuszone i pozbawione blasku - w takiej odsłonie nie mogła pokazać się na scenie.

Beyonce.Beyonce. Fot. Instagram/beyonce

BeyonceBeyonce Fot. Instagram/beyonce

Zniszczone włosy? Dla Beyonce to przeszłość

Dziś Beyonce zachwyca pięknymi i zdrowymi włosami. Jak o nie dba? Nie ma co ukrywać, że nad wizerunkiem gwiazdy pracuje sztab specjalistów. To najzdolniejsi fryzjerzy przycinają i układają włosy wykonawczyni utworu "Halo". Jednak bez codziennej pielęgnacji włosy Beyonce nie wyglądałyby już tak wspaniale, a w tej kwestii piosenkarka zdana jest na siebie. 

Beyonce ma gęste i wysokoporowate włosy. Stylistka gwiazdy - Kim Kimble - w rozmowie z portalem Beauty Advizor przyznała, że takie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Zdradziła przy tym, jakie triki, oczywiście z jej polecenia, stosuje Beyonce, by cieszyć się pięknymi lokami. Według Kimble artystka bardzo poważnie traktuje te wskazówki i regularnie się do nich stosuje. 

Po pierwsze nawilżanie 

Nie od dziś wiadomo, że skręt włosów zależy od ich nawilżenia. Kimble przyznała Beyonce po każdym myciu włosów (a myje i spłukuje je zawsze letnią wodą. Wokalistka wybiera też delikatne szampony dedykowane włosom farbowanym) używa odżywki do włosów. Umyte włosy wokalistki zawsze schną naturalnie (suszarka wysusza włosy, sprawia, że są bardziej łamliwe. Jeśli musicie jej używać, wybierajcie chłodny nawiew). Gwiazda nie traktuje też włosów zwykłym ręcznikiem - nadmiar wody delikatnie odciska przy użyciu ściereczki wykonanej z mikrofibry. 

Odpowiednie produkty

Kimble zaleca, by używać produktów z tej samej serii - szampony, odżywki czy maski tej samej marki zazwyczaj fantastycznie się uzupełniają. Warto też wybierać produkty, które są dedykowane twojemu rodzajowi włosów. Na rynku nie brak wszak specjalistycznych szamponów do włosów farbowanych, zniszczonych, przeznaczonych dla blondynek, brunetek, osób z kręconymi czy puszącymi się włosami. Wybór jest ogromny - musisz tylko dobrać kosmetyki do swoich potrzeb. 

Nie dotykaj włosów

Beyonce cieszy się fanatycznymi lokami, bo po wyjściu od fryzjera nie dotyka swoich włosów. Zabroniła jej tego właśnie Kimble, która wyjaśniła gwieździe, że im częściej dotyka fryzury, tym bardziej loki puszą się i nie wyglądają już tak spektakularnie. 

Dbaj o włosy nawet w łóżku

Beyonce, by zapobiegać łamaniu włosów i uszkadzaniu ich łusek, śpi tylko i wyłącznie na poduszce z satynową poszewką. Materiał ten, w przeciwieństwie do bawełny, nie wyciąga z włosów ich naturalnej wilgoci. Satynowa poszewka ma zresztą jeszcze inną zaletę - nie przyczynia się do powstawania zmarszczek i odcisków. Wypróbujecie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.