Księżna Kate to mistrzyni modowego recyklingu! Odtworzyła stylizację sprzed 17 lat. Ponadczasowa klasa i szyk

Księżna Kate od lat jest wierna swojemu stylowi. Wybór klasycznych fasonów sprawia, że jej stylizacje sprzed lat wciąż są aktualne. Wykorzystuje ponownie nie tylko dodatki. Płaszcze i sukienki też nosi przez kilka sezonów. Warto brać z niej przykład.

Księżna Kate uważana jest za współczesną ikonę stylu. Jej stylizacje zawsze są eleganckie i szykowne. Księżna Walii doskonale wie, że klasyka nie wychodzi z mody. Ponadczasowe elementy garderoby można nosić latami, bez obawy, że będą one passe. Kilka dni temu księżna Kate pokazała się w stylizacji, która do złudzenia przypominała jej look z 2006 roku. 

Księżna Kate odtwarza stylizację sprzed lat. Co za szyk!

1 marca księżna Kate wzięła udział w paradzie z okazji Dnia Świętego Dawida. Pojawiła się na niej w długim, czerwonym płaszczu brytyjskiego domu mody Alexander McQueen. Dobrała do niego czarne dodatki - długie kozaki, torebkę z eleganckim tłoczeniem oraz nietuzinkowy kapelusz. 

 

Uwagę zwracały również czarne, skórzane rękawiczki z ozdobnymi wycięciami. To projekt serbskiej projektantki, Evicy Milovanov Penezić. Każda para rękawiczek jest unikalna. Księżna Kate nosiła je już w 2006 roku podczas parady z okazji ukończenia przez księcia Williama Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. 

 

17 lat temu księżna Kate zaprezentowała się w bardzo podobnej stylizacji. Również miała na sobie czerwony płaszcz, jednak był on zdecydowanie krótszy- sięgał przed kolano. Stylizację również uzupełniały czarne kozaki i torebka oraz nieco większy kapelusz. Dla księżnej Kate było to bardzo ważne wydarzenie. Był to jej pierwszy oficjalny występ u boku rodziny królewskiej.

 

Księżna Kate udowadnia, że klasyka zawsze jest w modzie. Jej stylizacja z 2006 roku nadal jest aktualna i bez problemu mogła zostać odtworzona. Cieszy również, że księżna Kate po raz kolejny wykorzystuje ten sam element garderoby. Świadczy to o jej rozsądnym podejściu do mody. Potwierdzają to również jej inne stylizacje. Tę samą czerwoną sukienkę nosiła w 2020 i 2022 roku. 

 
 

W 2021 roku księżna Kate zestawiła czerwony płaszcz z beżowymi dodatkami, zaś rok później z granatowymi. Ten sam element garderoby nabrał więc innego charakteru. 

 
 

Pod tym względem zdecydowanie powinno się brać przykład z księżnej Kate. Warto wybierać klasyczne fasony, aby sukienką czy płaszczem cieszyć się nie tylko przez jeden sezon. Przemyślane zakupy to nie tylko oszczędność, ale też wyraz troski o planetę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.