Wakacje z rodziną - najpopularniejsze kurorty w Europie i na świecie przyjazne dzieciom

AZ
21.03.2020 12:40
Wakacje z rodziną

Wakacje z rodziną (Fot. Shutterstock)

Planujesz wakacje z rodziną i nie wiesz, które miejsce na Ziemi wybrać, by było wam jak w raju? Przygotowaliśmy zestawienie z popularnymi kurortami w Europie i na świecie, które są przyjazne dzieciom i dorosłym, dzięki czemu cała rodzina będzie świetnie się bawić podczas całego urlopu!

Rodzinne wakacje na Krecie

Kreta to jedna z najpopularniejszych greckich wysp. Pobyt na niej służy dobrej zabawie, ale i relaksowi na plaży. Miłośnicy zwiedzania i historii także nie będą się tu nudzić. Jak spędzić czas na wyspie z rodziną? Temperatura morza umożliwia kąpiel, a piaszczyste plaże sprzyjają budowaniu piasków z zamku. Kreta jest bardzo słoneczna dlatego nie musisz martwić się o pogodę. Warto spróbować także tradycyjnej greckiej kuchni i owoców morza. Sałatka grecka, którą wydawało ci się, że świetnie znasz może cię zaskoczyć! Jeśli chodzi o ceny na Krecie to są one porównywalne z innymi europejskimi krajami. 

KretaKreta Fot. shutterstock

Rodzinne wakacje w Turcji

Alanya, Side i Belek to trzy popularne miejsce w Turcji, które warto odwiedzić podczas rodzinnych wakacji. Jeśli zdecydujecie się nie Riwierę Turecka możecie mieć pewność, że zarówno wy - dorośli jak i wasze dzieci będziecie się świetnie bawić. Resorty w okolicach Alanyi prześcigają się w ilości atrakcji dla swoich gości w prawie każdym miejscu jest dostęp do zjeżdżalni i innych wodnych atrakcji. W Turcji czekają na was szerokie, piaszczyste plaże i czyste, ciepłe morze, ale miłośnicy zwiedzania także nie będą się nudzić w tym kraju, ma on bowiem długą historię i wiele zabytków. Nie można zapomnieć także o świetnej kuchni! 

TurcjaTurcja Fot. shutterstock

Rodzinne wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie położone są na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki. Która z wysp będzie najlepsza na wakacje z dziećmi: Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, a może La Gomera? Każda z nich wiąże się ze słonecznymi plażami i zabawą w wodzie. Gran Canaria to miejsce dobrej zabawy i rozrywki idealne dla singli lub paczki przyjaciół, ale rodziny również miło spędzają tu czas. Wyspy Kanaryjskie to jeden z ulubionych kierunków blogerów parentingowych. Jeśli lubisz spokojne miejsca bez zgiełku ludzi i miasta warto wybrać Fuerteventurę, jako kierunek tegorocznych wakacji.

Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie Fot. shutterstock

Więcej o: