Torebki jak od największych domów mody. Modele, które do złudzenia przypominają te marki Hermes czy Dior

Torebki takich marek jak Hermes czy Dior są najczęściej poza zasięgiem większości Polek. Te modele kosztują więcej niż wynosi pensja niejednej z nas. Zamiast odkładać na nie latami, można kupić podobną za dużo mniejsze pieniądze. Wybrałyśmy modele przypominające te marek Hermes i Dior, które wiodą prym na Instagramie największych modowych bloggerek czy światowych wags!

Torebki jak te marki Hermes 

 

Hermes to francuska marka zajmująca się produkcją skórzanych akcesoriów i luksusowych dodatków. Jej nazwa pochodzi od nazwiska właściciela - Thierry'ego Hermesa oraz od mitologicznego Hermesa - greckiego boga kupców, podróżnych, pasterzy i złodziei. Marka stała się popularna w latach 30. XX wieku, kiedy to rozpowszechniła się moda na apaszki - znane kobiety zaczęły je nosić do różnych strojów. Ich wielbicielkami były m.in. Audrey Hepburn i Elżbieta II. Z inną znaną kobietą - księżną Grece Kelly - związana jest historia skórzanej torebki w kształcie trapezu. Kiedy księżna pojawiła się z nią po raz pierwszy, a jej zdjęcia znalazły się na pierwszych stronach największych czasopism, Hermes postanowił nazwać ją "Kelly bag". Nic więc dziwnego, że skoro produkty marki nosiły tak znane kobiety, jest ona uznawana za luksusową, a jej produkty są tak drogie. Obecnie noszą je popularne celebrytki i żony piłkarzy. My wybrałyśmy uderzająco podobne modele z polskiej sieciówki w dużo, dużo niższych cenach.

Sprawdź też: Małe listonoszki przez ramię!

Torebki jak te marki Dior  

 

Dior to kolejna francuska marka, a właściwie dom mody założony przez Christiana Diora w Paryżu. Dior wzbudzał wiele kontrowersji ze względu na nowy styl, który tworzył. Był mistrzem kreowania kształtów i podkreślania sylwetek. W jego kreacjach, tworzonych głównie z perkalu, dopasowane gorsety podkreślały mocno talię osy, a podszycia na biodrach i halki tworzyły mocno rozkloszowany dół sukni. Wiele kobiet w latach 50., kiedy trendy takie stawały się popularne, buntowało się przeciwko tego typu projektom - uważały, że spódnice midi zakrywają im nogi. Kreacje Diora nosiły przedstawicielki brytyjskiej rodziny królewskiej. Modele jego toreb, podobnie jak ubrania, są oryginalne i nietuzinkowe. Torebkę o asymetrycznym kształcie ze złotymi inicjałami marki uwielbiają osoby związane ze światem mody, ale nie tylko! Ten model króluje na Instagramie! U nas podobne torebki, które uderzająco przypominają oryginał. 

Zobacz: Torebki damskie marki Wittchen na ramię!

Poniżej także inne propozycje, które świetnie sprawdzą się jesienią do płaszcza lub kurtki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.