Steczkowskiej nie zaprosili do Opola. Ma bana w TVP? Zareagowała

Na tegorocznym festiwalu w Opolu nie zobaczymy wielu artystów, którzy brylowali na tym wydarzeniu w ostatnich latach. Wśród nich jest Justyna Steczkowska. Wokalistka postanowiła skomentować, czy ubodła ją decyzja organizatorów.

Justyna Steczkowska w ostatnich latach była jedną z największych gwiazd TVP. Wielokrotnie była jurorką w programie "The Voice of Poland", pojawiała się na opolskich festiwalach i sylwestrach w Zakopanem. Tuż po zmianie władzy w TVP pojawiły się pytania, czy nie zostanie odsunięta od występów w publicznych mediach. Okazało się, że nowa dyrekcja opolskiego festiwalu nie zaprosiła piosenkarki. Postanowiła to skomentować.

Zobacz wideo Syn Steczkowskiej wspomina o dramie mamy z Eurowizją

Justyna Steczkowska nie wystąpi w Opolu. "Nie doszukiwałabym się tutaj złych intencji"

Justyna Steczkowska nie bojkotowała opolskiego festiwalu, jak wielu innych artystów, gdy prezesem TVP był Jacek Kurski. Występowała w Opolu praktycznie co roku. W 2022 roku zorganizowano jej tam nawet jubileuszowy, bardzo spektakularny recital. Wokalistka nie doszukuje się jednak złych intencji organizatorów tegorocznego festiwalu. W rozmowie z Pudelkiem skomentowała brak zaproszenia. - Jest tylu wspaniałych artystów w Polsce, że to zupełnie oczywiste, że nie wszyscy w tym samym czasie mogą wystąpić na jednym festiwalu. Nie doszukiwałabym się tutaj złych intencji i blokowania artystów. Nadal uważam, że Festiwal w Opolu jest świętem polskiej piosenki bez względu na wszystko i nadal i cieszy wielu ludzi - powiedziała Justyna Steczkowska. Warto jednak podkreślić, że to przedstawiciel TVP stanął na drodze występu Steczkowskiej na tegorocznej Eurowizji. Jako jedyny z piątki jurorów nie przyznał jej żadnych punktów, co w ostatecznej klasyfikacji przyczyniło się do wygranej Luny w polskich preselekcjach. 

Tych gwiazd nie zobaczymy w tym roku w Opolu

Patrząc na skład wykonawców tegorocznego Opola trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nie zaproszono artystów, którzy w ubiegłych latach brylowali najbardziej. Na liście wykonawców nie ma Maryli Rodowicz, Haliny Frąckowiak, grupy Pectus, Rafała Brzozowskiego, Sławka Uniatowskiego. Nie oznacza to jednak, że wykonawcy, którzy w ostatnich latach pojawiali się w Opolu, w tym roku nie zaśpiewają. W Opolu w konkursie "Premier" wystąpi Lanberry, a w koncercie z piosenkami Janusza Kondratowicza Kasia Moś czy Kayah. Dużo emocji wzbudzają Superjedynki, które powrócą, ale nie jako plebiscyt. Nagrodami zostaną uhonorowani rockowi, niepokorni artyści, tacy jak: Krzysztof Zalewski, Big Cyc, Kobranocka, Kasia Kowalska, Bajm czy Lady Pank

Będziesz tęsknić za Justyną Steczkowską na festiwalu opolskim?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.