Andrzej Piaseczny mieszka w Górach Świętokrzyskich. "Ostatni dom we wsi" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Internauci zachwycają się domem Andrzeja Piasecznego w Górach Świętokrzyskich. Artysta pojawił się na konferencji Polsat SuperHit Festiwal, na której zapytaliśmy go, dlaczego zdecydował się na gniazdko akurat w tym miejscu. Jego odpowiedź zaskakuje.

Andrzej Piaseczny jakiś czas temu postanowił otworzyć się na tematy prywatne i w programie "Uwaga! Kulisy sławy" pokazał swój dom. Jak się wówczas okazało, mieszka w miejscu, w którym nie brakuje malowniczych widoków. W pobliżu znajduje się niezwykle klimatyczny pałacyk Henryka Sienkiewicza. W swoim gniazdku nie mieszka jednak sam, a z ukochaną mamą

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny o domu. "Na wsi czas płynie inaczej"

Andrzej Piaseczny w Górach Świętokrzyskich mieszka od 20 lat. Jego dom jest otwarty na ludzi

Andrzej Piaseczny obecny był na konferencji Polsat SuperHit Festiwal. Nasza reporterka Karolina Sobocińska zapytała go, dlaczego zdecydował się zamieszkać akurat w Górach Świętokrzyskich. Przyznał, że to miejsce go "wybrało". Dodatkowo, jest to świetne miejsce dla turystów. Dodał, że sam mieszka przy szlaku, odwiedzanym przez przyjezdnych. 

Ja mieszkam w Górach Świętokrzyskich od ponad dwudziestu lat. Myślę, że są na świecie miejsca, które nas po prostu przyciągają. Czasem to nie my wybieramy miejsca, a miejsca wybierają nas. Góry Świętokrzyskie - serdecznie zapraszam. Małe pagórki można wręcz powiedzieć, ale dla turystycznie fajnego spędzania czasu to jest idealne miejsce. Ja zresztą mieszkam przy jednym z najbardziej popularnych szlaków turystycznych, na wsi, ostatni dom we wsi, więc w razie czego zapraszam na herbatę

- opowiadał.

Andrzej Piaseczny poszukiwał miejsca do bycia "samemu". Tam czas płynie inaczej

Andrzej Piaseczny nie ukrywał, że szukając idealnego miejsca do zamieszkania, potrzebował takiego, które będzie jego "samotnią". Dlatego wybrał wieś. Dodał, że tam życie płynie w zupełnie innym tempie - wolniej. Dodał, że właśnie w Górach Świętokrzyskich znalazł czas by np. popracować w ogrodzie. Zdjęcia Andrzeja Piasecznego i jego domu znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Poszukiwałem "samotni", ale "samotnia" to jest zbyt duże słowo, niosące zbyt dużą treść. Każda z osób, która spędza tak duży czas na scenie, w samochodzie, na przejazdach, poszukuje i potrzebuje takiego miejsca, w którym troszeczkę bardziej odpoczywa. Wieś to jest jakbyśmy byli w zupełnie innej strefie czasowej. Tak jakby czas płynął zupełnie inaczej, wolniej. Tam oddycha się głębiej, żyje się troszeczkę wolniej i ma się czas na to, żeby pogrzebać w ziemi, popracować w ogrodzie itd.

- wyznał.

Podoba wam się dom Piaska?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.