Na to szły miliony z TVP Kurskiego. W tle disco polo i były mąż Kurskiej. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Marcin Wolniak
Według informacji Onetu, wydatkami Jacka Kurskiego na rzecz firmy World Media, za czasów jego prezesury w TVP ma zajmować się prokuratura. W ciągu kilku lat wydano ponad 50 milionów złotych na organizację koncertów. Najdroższy był "Cud życia", z udziałem Andrea Bocellego.

Nie jest żadną tajemnicą, że były prezes TVP Jacek Kurski cierpiał na swoistą gigantomanię i lekką ręką przepuszczał pieniądze podatników na wiele telewizyjnych wydarzeń, później chwaląc się rzekomą potęgą Telewizji Polskiej. Teraz okazuje się, że szczególnie dużo umów na realizację widowisk zawarł z firmą World Media, która zajmuje się przede wszystkim promowaniem artystów disco polo. Co więcej, ma powiązania z byłym mężem Joanny Kurskiej. 

Zobacz wideo Kandydaci PiS do Europarlamentu. A tam? Kurski, Obajtek, Kamiński

"Cud życia" w TVP za ponad cztery miliony złotych

Z informacji Onetu wynika, że za czasów prezesury Jacka Kurskiego wydano blisko 4,5 miliona złotych na telewizyjny występ Andrei Bocellego. Koncert włoskiego tenora został zorganizowany przez agencję World Media. To właśnie podczas tego wydarzenia Tomasz Kammel mówił o "cudzie życia", nawiązując przy tym do ciężarnej Joanny Kurskiej, która siedziała w pierwszym rzędzie tuż obok prezesa TVP. Kurski uważał jednak, że pieniądze zostały dobrze spożytkowane, bo kilka dni później piał z zachwytu na swoim profilu na portalu X. "Koncert Andrea Bocelli. "Cud życia" obejrzały 4 mln widzów. Dziękuję maestro i jego staffowi, kreacji i produkcji TVP, orkiestrze Filharmonii Podlaskiej, chórowi WOK za stworzenie, a widzom Telewizji Polskiej — za wspólne przeżycie tego wspaniałego wydarzenia duchowo-artystycznego" - pisał. Widzom być może koncert tenora podobał się bardziej niż wokalne popisy Zenka Martyniuka, ale z pewnością nie wiedzieli, ile to kosztowało. Miliony wydane na koncert Bocellego to jednak dopiero wierzchołek góry lodowej. 

Były mąż Kurskiej miał swój udział przy "Cudzie życia" za miliony złotych

Okazuje się, że sprawą wydatków TVP na rzecz World Media zajmuje się już prokuratura. Stacja przez kilka lat współpracy miała przelać firmie, bagatela, ponad 55 milionów złotych. Prezesem, który posiada udziały w firmie World Media jest Robert Klatt. To promowany przez TVP czasów Kurskiego lider i wokalista zespołu Classic, grającego muzykę disco polo. Przez długie lata Klatt pojawiał się głównie w stacji Polo TV, ale prezes Kurski otworzył mu szeroko drzwi w Telewizji Publicznej. Co ciekawe, Klatt pojawił się też w napisach końcowych jako współscenarzysta koncertu "Cud życia". Jednym z reżyserów był natomiast Tomasz Klimek, były mąż Joanny Kurskiej. Jak widać, wszystko zostało więc w "patchworkowej rodzinie".

Czy uważasz, że Jacek Kurski gospodarnie zarządzał TVP?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.