Nie żyje mąż Elżbiety Witek. O śmierci poinformował PiS

Mąż Elżbiety Witek nie żyje. O śmierci 72-letniego Stanisława Witka poinformowała partia Prawo i Sprawiedliwość.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie partii, Stanisław Witek odszedł wskutek długiej choroby. "Dziś (sobota, 13 kwietnia - red.) w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Witek, były członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe i działacz Solidarności oświatowej. Głębokie wyrazy współczucia oraz nasze kondolencje kierujemy do Elżbiety Witek i całej rodziny zmarłego Stanisława Witek" - napisano w komunikacie na Facebooku Prawa i Sprawiedliwość w okręgu legnicko-jeleniogórskim.

Zobacz wideo Wodecki zostawił to po śmierci

Nie żyje mąż Elżbiety Witek. O śmierci poinformowało PiS

Stanisław Witek urodził się 13 grudnia 1952 roku w Jaworze (obecnie woj. dolnośląskie). Studiował we Wrocławiu - był absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Był członkiem legnickiej "Solidarności" od 1980 roku. Pracował przez jakiś czas jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Paszowicach. Od 2018 do 2022 roku pełnił funkcję radnego powiatu jaworskiego. Jego mandat został wygaszony z powodów zdrowotnych. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nie żyje mąż Elżbiety Witek. Stanisław Witek miał ponad dwa lata przebywać na OIOM-ie

O Stanisławie Witku zrobiło się głośno w 2023 roku, kiedy - według ustaleń dziennikarzy Radia Zet - miał przez dwa lata przebywać w stanie wegetatywnym na OIOM-ie w szpitalu w Legnicy, "blokując miejsca" dla innych pacjentów. Rodzina jednej z pacjentek złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Marszałek Sejmu wyznała wówczas, że nigdy nie wykorzystała swojej pozycji, aby załatwić mężowi opiekę w szpitalu. - Były ośrodki, które mogły rehabilitować intensywnie takiego pacjenta, jak mój mąż, ale musiałby być na własnym oddechu, a nie pod respiratorem. Oddałabym wszystko, żeby go stamtąd zabrać, żeby mógł samodzielnie oddychać. Czekam na dzień, kiedy usłyszę od lekarza, że będę mogła go przenieść - tłumaczyła "Super Expressowi" Elżbieta Witek. Po medialnej aferze mężczyzna został przeniesiony na oddział paliatywny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Nie żyje mąż Elżbiety Witek. O śmierci poinformowało PiSNie żyje mąż Elżbiety Witek. O śmierci poinformowało PiS Nie żyje mąż Elżbiety Witek. O śmierci poinformowało PiS, Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.