Dowbor i Antonowicz z serduszkami WOŚP. Na antenie "PnŚ" pokazano dowód współpracy TVP z TVN

"Pytanie na śniadanie" po raz drugi zostało poprowadzone przez Katarzynę Dowbor i Filipa Antonowicza 28 grudnia, czyli w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabrakło zatem symbolicznych serduszek u prowadzących czy gości, a także dowodu na współpracę TVP z TVN.

Ponad 30 lat temu Jurek Owsiak założył WOŚP. Z początku finał każdego wydarzenia transmitowano w TVP, ale po czasie wsparcie ze strony telewizji publicznej się zakończyło. Stało się tak ze względu na decyzję Jacka Kurskiego, którzy przestał współpracować z założycielem akcji. Fundacja zaczęła być obiektem ataków ze strony publicznego nadawcy. Zdarzały się sytuacje, kiedy u rozmówców zamazywano wośpowe serduszko, co tłumaczono po czasie błędnym montażem. Stara władza nie przepadała za tą akcją, ale w związku ze zmianą rządu, tegoroczny finał możemy obejrzeć na antenie TVP w kilku wejściach. 

Zobacz wideo Matteo Brunetti o WOŚP

"Pytanie na śniadanie". Dowbor i Antonowicz z serduszkami WOŚP

W niedzielny poranek widzów TVP2 przywitał nowy duet - Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz. Prowadzący już na początku wydania pokazali się z kultowymi już czerwonymi serduszkami, a w komentarzach pod postem ze zdjęciem prezenterów nie brakuje pochwał. "Bardzo piękny powrót Kasi. Nareszcie na poziomie rozmowy" - napisała Grażyna Szapołowska. "Cieszę się na panią Kasię, wreszcie normalna, miła, empatyczna kobieta, a do tego super prowadząca", "Oglądam tylko dlatego, że pani prowadzi, cudownie widzieć panią z powrotem", "Jedyna para, z którą da się oglądać program" - pisali internauci.

 

TVP2 pokazało transmisję z TVN

Na antenie TVN można śledzić przebieg WOŚP, ale tę samą transmisję zobaczymy również i w TVP. Publiczny nadawca w tym roku pokazuje fragmenty finału akcji dzięki uprzejmości konkurencyjnej stacji. - Wracamy do świata wesołego i kolorowego. Finał w ten sposób rozpoczął swoje granie - zapowiedział Jurek Owsiak na wizji, który od rana pracuje na wysokich obrotach. Przy okazji transmitowania materiałów WOŚP w TVP2 nastąpił szczególny moment dla Katarzyny Dowbor, której dawne zdjęcia z prowadzania śniadaniówki pokazano na ekranie. Prezenterka ze wzruszeniem przyglądała się wyświetlanym fotografiom. Od samego początku finały WOŚP były dla niej szczególnie ważne. Po zdjęcia dotyczące tematu zapraszamy do galerii.

'Pytanie na śniadanie'. Dowbor i Antonowicz z serduszkami WOŚP'Pytanie na śniadanie'. Dowbor i Antonowicz z serduszkami WOŚP 'Pytanie na śniadanie'. Dowbor i Antonowicz z serduszkami WOŚP. Fot. Screen/ TVP2

Wesprzyj WOŚP, licytując aukcje Plotka! Zdobądź podwójne VIP zapro na Fame MMA20 w Krakowie, pałacowe spotkanie z książęcą parą lub twój event w gwiazdorskiej relacji. Pomagamy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.