Oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej. Żona skazanego posła jest sędzią

Żona Mariusza Kamińskiego jest sędzią, co zobowiązuje ją do składania oświadczenia majątkowego. Co w nim znajdziemy?

O byłych posłach PiS Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku jest ostatnio głośno ze względu na zatrzymanie w związku z tzw. aferą gruntową. Andrzej Duda zapowiedział, że rozpoczyna proces ułaskawieniowy, jednak politycy przebywają obecnie w zakładach karnych. Nie potrafią się z tym pogodzić posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Z decyzją sądu nie zgadzają się także żony osadzonych Roma Wąsik i Barbara Kamińska. Ta druga pracuje jako sędzia, jednak według nieoficjalnych informacji obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. Na stronie Sądu Apelacyjnego w Warszawie możemy znaleźć oświadczenie majątkowe żony byłego posła.

Zobacz wideo Pisarek o walce żony posła PiS. Zaskoczyła

Majątek Barbary Kamińskiej

Barbara Kamińska jest sędzią Sądu Rejonowego w podwarszawskim Piasecznie. Z opublikowanego oświadczenia majątkowego złożonego w kwietniu 2023 roku wynika, że jej majątek wynosi 35 tysięcy złotych. Zaznaczyła także, że z mężem łączy ją "wspólność majątkowa małżeńska". Barbara Kamińska posiada też na własność mieszkanie o wielkości 49 metrów kwadratowych. W oświadczeniu wykazała, że nie jest właścicielką rzeczy ruchomych o wartości jednostkowej powyżej dziesięciu tysięcy złotych, nie posiada również udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego.

Barbara Kamińska przemówiła u boku Andrzeja Dudy

Żony skazanych posłów najpierw udzieliły wywiadu Danucie Holeckiej na antenie TV Republika, a potem pojawiły się u boku prezydenta Andrzeja Dudy, który wystąpił w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. - Chciałabym powiedzieć, że pomimo dość młodego wieku, bo 50-letniej kobiety, mogę powiedzieć, że ostatnie dni przypominały mi opowieści o stanie wojennym. Mogli państwo na bieżąco śledzić, jakie działania zostały podejmowane wobec mojego męża, posła na Sejm RP, Mariusza Kamińskiego. Były to działania prowadzone z całkowitą bezwzględnością, przepisy prawa były stosowane wedle uznania. (...) Jednolitość w zakresie sprawiedliwości jest wręcz konieczna. Każdy z nas, każdy człowiek, może zacząć się obawiać, że tak naprawdę nie znajdzie w sądzie sprawiedliwości - mówiła Barbara Kamińska. Żony osadzonych pojawiły się także w pierwszym dniu 2. posiedzenia Sejmu.

Żony Kamińskiego i Wąsika w Sejmie. Wykonały wymowny gestŻony Kamińskiego i Wąsika w Sejmie. Wykonały wymowny gest Żony Kamińskiego i Wąsika w Sejmie. Wykonały wymowny gest fot. screen Youtube/Sejm RP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.