Ciekawa wolta w "Wiadomościach". Zaczęli martwić się o "zduszenie niezależnych mediów"

"Wiadomości" TVP po raz kolejny "nie zawiodły". Tym razem była mowa o "zamachu na media publiczne", któremu ma dowodzić Donald Tusk.

"Wiadomości" TVP przechodzą obecnie wiele zmian. Niedawno format opuściła jego twarz, czyli Danuta Holecka. Przy tworzeniu serwisu informacyjnego pracuje coraz mniej osób, a nowych chętnych również brakuje. Pisaliśmy niedawno także o fali zwolnień lekarskich u publicznego nadawcy. Co natomiast działo się w ostatnim wydaniu programu?

Zobacz wideo Herbuś i jej los w TVP. Jest o co się bać?

"Wiadomości". Znowu o Tusku: Próbuje zdusić niezależne od siebie media

W serwisie informacyjnym TVP poruszono klasycznie temat zbliżającej się metamorfozy mediów publicznych. - Rządzą dopiero kilka dni, a to już kolejna taka sytuacja - dziennikarze TVP nie zostali wpuszczeni na briefing Ministerstwa Obrony, na którym ogłoszono likwidację podkomisji smoleńskiej. Dwa dni temu Donald Tusk nie zabrał ze sobą ekip Telewizji Polskiej i Polskiego Radia na szczyt do Brukseli - słyszeliśmy w trakcie sobotniego wydania "Wiadomości". Nie zabrakło przy tym ujęć z protestu pod siedzibą TVP, a także wypowiedzi działaczy opozycji demokratycznej w PRL, którzy są zbulwersowani zapowiadanymi zmianami w stacji. - Teraz władza też próbuje zdusić niezależne od siebie media, których dziennikarze stawiają niewygodne pytania i patrzą rządzącym na ręce - słyszymy.

Rząd straszy likwidacją Telewizji Polskiej tylko po to, by ją przejąć - dowiadujemy się, widząc zdjęcia nowego premiera.

Donald Tusk ponownie w wydaniu 'Wiadomości'Donald Tusk ponownie w wydaniu 'Wiadomości' KAPiF.pl

"Wiadomości". Kilka słów o egzekutorze i "braku wniosków" Tuska

- Donald Tusk wyznaczył medialnego egzekutora - Bartłomiej Sienkiewicz, człowiek służb, który nadzorował ABW w czasie najścia na redakcję tygodnika "Wprost", która ośmieliła się opublikować taśmy prawdy, kompromitujące rząd Tuska - słyszeliśmy w wydaniu. A co mówi o nim sam premier? "Będzie odpowiedzialny za przywrócenie mediów Polkom i Polakom" - powiedział kilka dni temu. Obecni pracownicy stacji jednak buntują się. - Zgodnie z prawem zmiany w mediach publicznych mogą odbywać się tylko na drodze ustawy i z podpisem prezydenta - słyszeliśmy w najnowszych "Wiadomościach". - Wolności słowa nie da się stłumić za pomocą środków policyjnych. Przekonał się już Donald Tusk, przekonał się jeszcze raz, bo chyba nie wyciągnął wniosków z tamtych wydarzeń - oznajmił Adrian Stankowski, redaktor naczelny portalu gpcodziennie.pl. Po zdjęcia dotyczące tematu zapraszamy do galerii na górze strony.

Donald Tusk ponownie krytykowany w wydaniu 'Wiadomości'Donald Tusk ponownie krytykowany w wydaniu 'Wiadomości' KAPiF.pl

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.