Miss Universe 2023. Polka w "księżniczce" w barwach Polski. "Genialne". Nie każdemu się podoba

Strój Angeliki Jurkowianiec na Miss Universe 2023 wzbudził u widzów emocje. Miss Polski 2023 zaprezentowała się w barwach narodowych.

Za nami wybory w corocznym konkursie piękności Miss Universe. Obok Miss World uważany jest za najważniejszy tego typu tytuł na świecie. O miano najpiękniejszej kobiety ubiegały się kandydatki z aż 84 państw. Szerokim echem odbił się udział Pakistanki - reprezentantki kraju, który przez rząd unika uczestnictwa w konkursie jak ognia. Polską kandydaturą była 23-letnia Angelika Jurkowianiec z Bukowca w województwie łódzkim - Miss Polski 2023.

Zobacz wideo Kim jest Karolina Bielawska? Tego o niej nie wiecie

Miss Universe 2023. Angelika Jurkowianiec przebrała się za... Polskę. "Bajeczny pomysł". Nie każdemu się podoba

Na kreację Angeliki Jurkowianiec trudno było nie zwrócić uwagi. Jej suknia projektu Konrada Bikowskiego składała się z bogato zdobionego gorsetu oraz dołu z charakterystycznym motywem ludowym. Na początku swojego wystąpienia Polka otulona była czerwoną peleryną. Miss Polski 2023 miała na sobie długie białe rękawiczki, a całość kolorystycznie nawiązywała do polskiej flagi. Oceniając po komentarzach na Instagramie, widzowie mają kilka zastrzeżeń wobec kreacji. "Suknia całkiem ok, jak na strój narodowy. Natomiast dół sukni brzydko załamuje się podczas prezentacji", "Suknia przodem zdecydowanie za długa. Trochę za ubogo jak na możliwości naszych projektantów", "Kolory powinny zostać odwrócone", "Wyglądasz jak księżniczka z bajki w barwach narodowych, bajeczny pomysł" - dywagują internauci.

 

Miss Universe 2023 za nami. Kto na podium? Które miejsce zdobyła Polka?

Koronę Miss Universe 2023 zdobyła reprezentantka Nikaragui, Sheynnis Palacios. Na drugim miejscu uplasowała się Anntonia Porsild z Tajlandii, a podium zamknęła Moraya Wilson z Australii. W tegorocznym finale Miss Universe Polka znalazła się poza finałową dwudziestką, dlatego jej miejsce nie jest dokładnie znane. Przypominamy, że do tej pory żadnej Polce nie udało się wrócić do ojczyzny z koroną Miss Universe. Na przestrzeni dekad nieco więcej szczęścia mieliśmy w konkursie Miss World, który w 1989 roku wygrała Aneta Kręglicka, a w 2021 roku Karolina Bielawska.

Miss Universe 2023. Finalistki konkursuMiss Universe 2023. Finalistki konkursu Fot. Agencja Gazeta / Moises Castillo / AP Photo

Miss Universe 2023. Zwyciężczyni Sheynnis PalaciosMiss Universe 2023. Zwyciężczyni Sheynnis Palacios Fot. Agencja Gazeta / Moises Castillo / AP Photo

Więcej o: