Żona bramkarza zmarła trzy miesiące po ślubie. Słowa wsparcia przesłał Matty Cash

Brytyjskie media podają tragiczne informacje. Żona Josha Vickersa, bramkarza Derby County, zmarła po długoletniej chorobie. Drużyna piłkarza oddała mu i jego ukochanej hołd podczas ostatniego meczu.

Josh Vickers to brytyjski bramkarz, który sportową karierę rozpoczynał w takich klubach jak Arsenal czy Swansea City. Zaledwie kilka tygodni temu, w czerwcu 2023 roku, podpisał trzyletni kontrakt z Derby County. Zawodnik opuścił jednak ostatni mecz, tłumacząc się "powodami osobistymi". W niedzielę 24 września podzielił się z fanami tragicznymi wieściami. Zmarła jego żona, Laura. 

Zobacz wideo Magda Stępień opowiedziała o procesie żałoby

Bramkarz Derby County poinformował o śmierci żony

Josh Vickers zamieścił na profilu w mediach społecznościowych rozległy wpis, w którym pożegnał ukochaną żonę. Opatrzył go ślubnym zdjęciem. "Pisałem i kasowałem to tak wiele razy, a wciąż nie mogę znaleźć odpowiednich słów i nie wiem, czy kiedykolwiek mi się to uda. We wtorek wieczorem moja żona przegrała swoją długą walkę z rakiem...." - zaczął. 

Laura jest najsilniejszą, najodważniejszą i najbardziej kochającą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Mimo wszystkiego, przez co przechodziła, wciąż się uśmiechała, nigdy nie pozwalając, by cokolwiek przeszkodziło jej w dobrej zabawie i tworzeniu wspomnień na całe życie. Płakaliśmy, śmialiśmy się i tańczyliśmy w trudnych chwilach - czytamy.

"Będę pielęgnować każdą chwilę, którą spędziliśmy razem, od pierwszego spotkania do momentu, w którym spokojnie odeszłaś. Wiem, że będziesz patrzeć na mnie z góry i inspirować mnie każdego dnia" - dodaje sportowiec. Na koniec wpisu podziękował swoim bliskim, którzy pomagali mu w ostatnich dniach. "Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie i nasze rodziny w tym niezwykle trudnym czasie. Naprawdę mam szczęście, mając niesamowitą rodzinę i przyjaciół!" - napisał. Wcześniej bramkarz relacjonował w mediach społecznościowych zmagania żony z chorobą i chemioterapią. 

 

Para pobrała się zaledwie 3 miesiące temu. Josh Vickers poślubił Laurę na prywatnej ceremonii 1 czerwca 2023 roku w Cambridge. W tym dniu towarzyszyli im najbliżsi znajomi oraz rodzina. Niedługo po uroczystościach podzielili się wzruszającym nagraniem. Widać na nim fragmenty uroczystości oraz przygotowania państwa młodych. Oboje wyglądali na przeszczęśliwych.

 

Fani i przyjaciele ze świata piłkarskiego wspierają Josha Vickersa w żałobie

W sobotę, 23 września odbył się mecz Derby County, w którym Josh Vickers nie wziął udziału ze względu na śmierć żony. Koledzy z klubu wykorzystali ten moment, aby złożyć hołd ukochanej bramkarza i wyrazić swoje wsparcie. Piłkarze wybiegli na boisko z opaskami z napisem "Josh 31". Zamieścili także post na X (dawniej Twitter) ze zdjęciem, do którego zapozowali wspólnie z jego koszulką

Również pod postem na Instagramie, gdzie sportowiec podzielił się informacją o śmierci ukochanej, pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele z nich należy do zawodników obecnej drużyny lub poprzednich, w których grał Vickers. Kondolencje spłynęły także z oficjalnego profilu Arsenalu. "Wszyscy jesteśmy z tobą, Josh" - czytamy. Słowa wsparcia zostawił również reprezentant Polski, Matty Cash. "Jesteśmy myślami z tobą i twoją rodziną" - napisał. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.