Firma OceanGate reklamuje kolejne wycieczki. Dwa tygodnie po katastrofie Titana

Zaledwie dwa tygodnie temu pięciu pasażerów łodzi podwodnej Titan zginęło podczas wyprawy do wraku Titanica. To nie ostudziło jednak zapału firmy OceanGate w proponowaniu kolejnych podmorskich wycieczek. Szukają chętnych na stronie internetowej.

Tragedia członków załogi łodzi podwodnej Titan wstrząsnęła opinią publiczną. Pięciu śmiałków wybrało się w podróż do wraku Titanica, który zatonął w 1912 roku. Z tej podróży już nie wrócili. Organizator wyprawy, firma OceanGate, w oświadczeniu przesłanym do mediów pisała o "opłakiwaniu utraty życia prawdziwych odkrywców". Okazuje się jednak, że kolejni chętni na podmorskie wyprawy z Ocean Gate już są poszukiwani.

Zobacz wideo "Titanic" powraca do kin po 25 latach [ZWIASTUN]

OceanGate reklamuje kolejne wyprawy związane z Titanikiem

Firma OceanGate niewątpliwie jest teraz w centrum uwagi. Zaginięcie i katastrofę łodzi podwodnej Titan relacjonowały media na całym świecie. Najwidoczniej śmierć pięciu członków załogi nie sparaliżowała działalności przedstawicieli firmy, ponieważ nie zdecydowali się odwołać kolejnych planowanych wycieczek tematycznie związanych z Titanikiem. Na stronie internetowej OceanGate wciąż możemy znaleźć wyprawy zaplanowane na 2024 rok. 

OceanGate zaprasza na podmorską wyprawę. W pakiecie nurkowanie, posiłki i kolekcja multimediów

Dwie ośmiodniowe wyprawy nazwane "Titanic Expedition" mają rozpocząć się 12 czerwca 2024 roku w St. John's w Nowej Fundlandii. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej OceanGate "kierownik ekspedycji omówi ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa i logistykę dnia nurkowania, a zespół naukowy i eksperci merytoryczni pomogą się przygotować na to, co można odkryć podczas nurkowania". Firma zapewnia także posiłki i sprzęt ekspedycyjny. Śmiałkowie z wyprawy mają wrócić z kolekcją multimediów. 

OceanGateOceanGate Fot. oceangate.com/screen

Specjaliści przeprowadzą analizę ludzkich szczątków z Titana

Przypomnijmy, że w środę 28 czerwca pozostałości łodzi podwodnej Titan zostały wyładowane z okrętu Horizon Arctic w porcie St. Johns's w Nowej Fundlandii. Zgodnie z komunikatem prasowym Straży Przybrzeżnej, specjaliści medyczni przeprowadzą teraz "formalną analizę" przypuszczalnych ludzkich szczątków, które zostały ostrożnie odzyskane z wraku. Morska Rada Śledcza (MBI) zamierza przetransportować dowody na pokładzie kutra Straży Przybrzeżnej USA do portu w Stanach Zjednoczonych, gdzie MBI będzie w stanie przeprowadzać dalszą analizę i testy.

OceanGateOceanGate Fot Alan Berner / AP

Więcej o:
Copyright © Agora SA