Odwiedzili grób Kacpra Tekielego niecały miesiąc od pochówku. Jedna rzecz zwraca uwagę

Kacper Tekieli zmarł tragicznie w szwajcarskich Alpach. Został pochowany 30 maja na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Od pogrzebu minął niecały miesiąc. Uwagę w miejscu jego ostatniego spoczynku zwraca jedna rzecz.

Śmierć Kacpra Tekielego była prawdziwym szokiem. Sportowiec zginął 17 maja 2023 w lawinie na szczycie Jungfrau w Szwajcarii. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Justynę Kowalczyk i osierocił syna Hugo. Sportowczyni przemówiła na pogrzebie męża i złożyła mu obietnicę, którą skrupulatnie realizuje. Jakiś czas temu wypoczywała z synem w Grecji, tymczasem sprawdzono, jak wygląda grób Tekielego. Uwagę zwraca jedna rzecz. O tej tragedii fani szybko nie zapomną. 

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Minął niecały miesiąc od pogrzebu Kacpra Tekielego. Tak wygląda jego grób

Kacper Tekieli został pochowany na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku w alejce z dziecięcymi mogiłami. Urna z prochami alpinisty spoczęła w grobie, w którym wiele lat temu pochowany został jego wujek, który zmarł jako dziecko. Na grób Tekielego w dalszym ciągu przychodzą rzesze osób dotknięte tragedią rodziny alpinisty. Przy urnie w dalszym ciągu można dostrzec mnóstwo kwiatów i zniszczy pozostawionych przez żałobników. Nie brakuje także bardziej symbolicznych przedmiotów. 

Miejsce pochówku małżonka Justyny Kowalczyk już wcześniej mogło zwrócić uwagę wielu osób ze względu na fakt, że w przeszłości w tym miejscu najprawdopodobniej pochowano także malutkie dziecko. Po tym, jak złożono tam również prochy Kacpra Tekielego, przy grobie pojawił się przedmiot, który był nieodłącznym elementem życia wspinacza, czyli czekan - informuje "Super Express".

To właśnie narzędzie do wspinaczki zastąpiło tradycyjny krzyż. 

Justyna Kowalczyk w żałobie. Dotrzymuje słowa złożonego ukochanemu mężowi 

Biegaczka narciarska podczas pogrzebu ukochanego mówiła jednak, że postara się wychować ich syna tak, jak chciał tego Kacper. Sama z kolei kontynuuje jego tradycję - wspina się i zdobywa kolejne szczyty. Kilka dni temu informowała, że spaceruje po Tatrach. 

 Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii na górze strony

Kacper Tekieli, Justyna KowalczykKacper Tekieli, Justyna Kowalczyk Fot. Instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli

Więcej o:
Copyright © Agora SA