Marek Kondrat na przejmującym nagraniu. Mówi o odebraniu wolności. "Dokładnie tak"

Marek Kondrat opublikował nagranie w sieci, na którym recytuje wiersz Kornela Filipowicza. Wzbudziło ono wiele emocji wśród internautów.

Marek Kondrat to znany polski aktor. Na koncie ma około 100 ról. Można go było zobaczyć, chociażby w "Dniu świra", gdzie wcielił się w postać Adasia Miauczyńskiego - nauczyciela języka polskiego. W 2007 roku zrezygnował z aktorstwa. Obecnie jest twarzą jednego z komercyjnych banków. Skupia się także na rodzinie - związany jest z Antoniną Turnau, z którą wychowuje córkę Helenę. Kondrat jest też aktywny w sieci, a ostatnie nagranie poruszyło fanów.

Zobacz wideo Tusk ogłasza kolejną mobilizację. "Wzywam wszystkich"

Marek Kondrat recytuje wiersz o odebraniu wolności. Nawiązał do sytuacji w kraju?

Aktor od niedawna prowadzi konto na Instagramie. Publikuje m.in. materiały z winnic, po których podróżuje. Sam też posiada w Warszawie winiarnię i prowadzi biznes związany z alkoholem. Tym razem jednak zdecydował się opublikować nagranie, na którym recytuje wiersz Kornela Filipowicza "Niewola".

W państwie totalitarnym wolność nie będzie nam odebrana nagle. Z dnia na dzień. Z wtorku na środę. Będą nam jej skąpić powoli. Zabierać po kawałku (czasem nawet oddawać, ale zawsze mniej, niż zabrano). Codziennie po trochę, w ilościach niezauważalnych. Aż pewnego dnia, po kilku lub kilkunastu latach zbudzimy się w niewoli, ale nie będziemy o tym wiedzieli. Będziemy przekonani, że tak być powinno. Bo tak było zawsze.
 

Chociaż Kondrat nie dodał żadnego komentarza, internauci widzą w wierszu nawiązanie do sytuacji politycznej w kraju.  "Niestety dokładnie tak. Ten proces ma teraz miejsce w naszym kraju od kilku lat", "Kto by pomyślał, że w Polsce takie rzeczy będą się działy", "Dzieje się tak właśnie, wiemy o tym doskonale, niektórzy z nas", "Nic dodać, nic ująć, miejmy jednak nadzieję na normalny i lepszy czas" - czytamy w komentarzach.

Marsz 4 czerwca. Wiele gwiazd wyszło na ulicę

O godzinie 12:00 4 czerwca w Warszawie ruszył Marsz organizowany przez Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. Licznie przybyli manifestowali "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, a także za wolnymi wyborami". Tłumy pojawiły się na ulicach w stolicy, aby wyrazić sprzeciw wobec partii rządzącej. Wśród zgromadzonych można było zauważyć wiele gwiazd. Znani chętnie chwalili się zdjęciami z marszu na Instagramie. Obecni byli m.in.: Kasia Tusk, która przyleciała samolotem z Trójmiasta, Kinga Rusin, Karolina Malinowska i Olivier Janiak, Jessica Mercedes, Maffashion, Anna Nowak-Ibisz, Karolina Korwin Piotrowska, Tomasz Dedek, Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska z Maciejem Dowborem i rodziną, Joanna Przetakiewicz, Marianna Schreiber, Monika Richardson, Andziaks, Patrycja Tuchlińska czy Małgorzata Rozenek z rodziną. Nie zabrakło też Marka Kondrata.