Lilibet kończy dwa lata. Książę Harry może liczyć na pamięć rodziny? Ekspertka nie ma złudzeń

Książę Harry i Meghan Markle obchodzą urodziny córki. Czy wśród gości pojawi się ktoś z rodziny księcia? Szanse są nikłe, ale królewscy eksperci mają nadzieję na serdeczny gest króla.

4 czerwca córka księcia Harry'ego i Meghan Markle kończy dwa lata. Zgodnie z prasowymi doniesieniami rodzice Lilibet zaplanowali z tej okazji skromną uroczystość, która odbędzie się w ogrodzie ich posiadłości w kalifornijskim Montecito. Jeśli pogoda dopisze, to goście zostaną zaproszeni na barbecue, a potem dziewczynka będzie mogła zdmuchnąć świeczki z tortu przygotowanego przez jej mamę. Na ostatnich urodzinach była za mała, aby to zrobić i pomógł jej wtedy starszy brat Archie. Materiał z tego uroczego momentu pojawił się w dokumencie "Harry&Meghan", który dostępny jest na Netfliksie. Media już od kilku dni spekulują, kto może pojawić się na przyjęciu. Lista gości nie została udostępniona publicznie, ale bardzo mało prawdopodobne jest, że córkę Harry'ego odwiedzi jego strona rodziny. Kto w takim razie pojawi się na uroczystości?

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Lilibet kończy dwa lata. Kto pojawi się na jej przyjęciu?

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor podczas swoich urodzin z pewnością może liczyć na obecność babci, Dorii Ragland, która na co dzień odgrywa ważną rolę w jej życiu. Rodzice Lilibet zapewne zadbają, aby na imprezie były też inne dzieci. Niektóre z portali donoszą, że wśród najmniejszych gości pojawią się też pociechy gwiazd, takich jak córka Katy Perry, córka Sereny Williams i dziecko Cameron Diaz. Nie wyklucza się także obecności Ellen Degeneres, która jest sąsiadką pary i ma świetny kontakt z Lilibet i Archiem. Jest także mała szansa na to, że do Kalifornii przyleci ktoś z brytyjskiej części rodziny. Ze względu na trudną sytuację rodzinną i konflikt między księciem Harrym i jego bratem Williamem dziewczynka praktycznie nie zna swoich kuzynów. Ostatni raz widziała się z nimi podczas jubileuszu królowej Elżbiety II, kiedy miała zaledwie rok. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami król Karol III miał być pod wrażeniem, że Harry pojawił się na koronacji i natychmiast po ceremonii udał się do rodziny, aby być na urodzinach syna. 6 maja Archie skończył cztery lata. Książę zaimponował ojcu i ich relacje miały ulec znaczącej poprawie. Postęp jest spory, bo Harry ma rozmawiać z królem przynajmniej raz w tygodniu za pośrednictwem kamerek internetowych. Jak wynika z opinii królewskiej ekspertki, w dniu urodzin córki książę Harry może liczyć jedynie na podobny kontakt ze strony rodziny. Jennie Bond w rozmowie z "OK! Magazine" stwierdziła, że być może zadzwoni do niej dziadek.

Byłoby bardzo miło gdyby w ten wyjątkowy dzień dziadek Lilibet, król Karol III, zadzwoniłby do niej z życzeniami. Mam nadzieję, że zorganizowano też jakiś prezent, który zostanie dostarczony do posiadłości pary" - stwierdziła ekspertka.
 

Jak donosi magazyn New Idea, król Karol III pomyślał o prezencie dla wnuczki i przygotował coś wyjątkowego. Król miał zlecić pracownikom budowę małego drewnianego domku. Dokładnie taki sam miała królowa Elżbieta II i jej siostra księżniczka Małgorzata, kiedy były małymi dziewczynkami. New Idea donosi, że dziewczynka może także liczyć na wyjątkowy upominek od mamy. Meghan Markle chce jej podarować pozytywkę. "Meghan zakochała się w cudownych pozytywkach Cartiera. Harry pozwala jej kupić większość prezentów dla Lili, ale sam chciałby jej podarować kilka brytyjskich książek, które uwielbiał jako dziecko, jak np. "Miś Paddington"" - podkreśliła osoba z otoczenia pary.