Nie żyje Samantha Weinstein. Gwiazda "Carrie" zmagała się z nowotworem. Miała 28 lat

Nie żyje gwiazda słynnego horroru "Carrie" - Samantha Weinstein. Kanadyjska aktorka miała 28 lat.

O śmierci kanadyjskiej aktorki Samanthy Weinstein poinformowała rodzina. Odtwórczyni roli Heather w filmie "Carrie" z 2013 roku, który powstał na podstawie jednej z powieści Stephena Kinga, odeszła w wieku 28 lat. Przez ponad dwa lata zmagała się z nowotworem jajnika. "Była żywym wcieleniem promienia słońca" - powiedział w opublikowanej w środę rozmowie z kanadyjskim portalem Global News jej ojciec. 

Zobacz wideo Smaszcz: "Jestem gotowa na śmierć, będę umierała godnie" [fragment podcastu femiTALK]

Samantha Weinstein zmarła w szpitalu

Samantha Weinstein zdążyła pożegnać się z najbliższymi. "Sam zmarła 14 maja o 11:25 w szpitalu Princess Margaret Hospital w Toronto w otoczeniu najbliższych. Po dwóch i pół roku leczenia nowotworu i życiu wypełnionym podróżami po świecie, podkładaniem głosu pod rozmaite zwierzęta z kreskówek, tworzeniem muzyki i dowiedzeniu się o życiu więcej, niż większość ludzi kiedykolwiek będzie wiedzieć, wyrusza w kolejną przygodę" - poinformowali w mediach społecznościowych krewni kanadyjskiej aktorki.

 

Kariera Samanthy Weinstein

Samantha Weinstein rozpoczęła karierę aktorską jako dziecięca aktorka w 2003 roku od roli w jednym z odcinków kanadyjskiego serialu telewizyjnego „The Red Green Shoow". Gdy miała 10 lat zagrała w krótkometrażowym filmie „Big Girl". Później pojawiła się w takich produkcjach jak: „Grace i Grace" Netfliksa, „Reign", „Istnienie", „Carrie", „Nieprzeciętny Henry", „Rocker" czy „Celine". Weinstein występowała też z grupą Killer Virgins – śpiewała w niej i grała na gitarze.

Więcej o: