Grażyna Torbicka stosuje proste zasady, żeby utrzymać formę. To nie zasługa diet

Nie wierzy w drogie kremy, nie stosuje żadnej diety odchudzającej, a i tak wygląda oszałamiająco. Grażyna Torbicka od lat zachwyca figurą i stylem. Dziennikarka w środę 24 maja kończy 64 lata.

Grażyna Torbicka uznawana jest od wielu lat za ikonę stylu. Zachwyca na festiwalach filmowych, które często ma przyjemność prowadzić. Może się wydawać, że czas dla dziennikarki się zatrzymał, i to naprawdę dawno temu. W środę 24 maja Grażyna Torbicka obchodzi 64. urodziny. I nadal wygląda fenomenalnie. Jak ona to robi?

Zobacz wideo Grażyna Torbicka w kreacji na festiwal w Cannes

Grażyna Torbicka kończy 64 lata

Bez siłowni, bez wyjątkowej diety, bez najdroższych zabiegów pielęgnacyjnych - Grażyna Torbicka stosuje tylko kilka bardzo prostych zasad, dzięki którym utrzymuje ciało w doskonałej formie. Prócz niewątpliwie sprzyjających w jej przypadku genów dziennikarka w kwestii żywienia trzyma się od lat jednej podstawowej zasady: niczego nie unika, ale nie je za dużo. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, w przypadku legendy telewizji to wystarcza.

Lubię dobre potrawy. Był czas, że w ogóle nie myślałam na temat tego, co i jak jem. Przez całe życie nie stosowałam żadnej diety, nie bardzo im ufam. Lubię jedzenie śródziemnomorskie, dużo owoców i jeszcze więcej warzyw - mówiła kilka lat temu w rozmowie z serwisem Echo Dnia.
 

W naszej galerii na górze strony znajdziecie dużo zdjęć dziennikarki - również takich sprzed 20 (i więcej) lat!

Grażyna Torbicka dodała też, że z upływem lat jedzone przez nią porcje są zwyczajnie mniejsze. Stara się nie przejadać, ale też nie rezygnuje z tego, co lubi. Wieczorna kolacja z makaronem i winem? Nie ma problemu, byle nie za dużo i nie za często. Rzadko kuszą ją desery, bo zwyczajnie za nimi nie przepada. Również jej podejście do treningów jest bardzo zdroworozsądkowe:

Szczupłość odziedziczyłam po tacie. Nie w mojej naturze jest katowanie się ćwiczeniami, dietami po to, żeby schudnąć. Nigdy nie byłam na żadnej siłowni, na fitnessie, najbardziej lubię długie spacery z moim psem. Ostatnio po odejściu z telewizji stosuję jogę, bo uważam, że te ćwiczenia są ciekawe i dobrze wpływają na figurę, funkcjonowanie ciała i umysłu - mówiła w wywiadzie dla Echodnia.eu.

Grażyna Torbicka o sposobach na młody wygląd

Dziennikarka znana jest od lat z minimalistycznego podejścia do pielęgnacji. Nie dla niej skalpele i chirurgiczne poprawki. Sama mówi, że starzejąca się w naturalny sposób twarz dodaje autentyczności. Ma jednak swoje drobne rytuały, których trzyma się co rano. "Lubię poranną, zimną kąpiel twarzy lodowatą wodą" - wyznała niedawno w "Dzień dobry TVN". "Nakładam krem, który daje mi poczucie komfortu. Nie stosuję wielu kosmetyków, bo mam delikatną skórę i obciążona staje się zmęczona. Staram się mieć jeden odpowiedni krem na dzień i na noc, a ich główną cechą jest to, że są bardzo nawilżające" - mówiła. Pani Grażynie z okazji urodzin składamy najlepsze życzenia!

Więcej o: