Książę William i księżna Kate udostępnili niepublikowane zdjęcie Elżbiety II. Meghan i Harry będą wściekli

Aby uczcić 97. rocznicę urodzin niedawno zmarłej królowej Elżbiety II, książę William i Kate Middleton podzielili się z internautami niepublikowanym dotąd zdjęciem uwielbianej przez tłumy monarchini. Na fotografii znalazła się także część wnuków i prawnuków królowej.

Książę i księżna Walii postawili w szczególny sposób oddać cześć królowej Elżbiecie II. W 97. rocznicę urodzin zmarłej monarchini książę William i Kate Middleton podzielili się z fanami brytyjskiej rodziny królewskiej nigdy wcześniej niepublikowanym rodzinnym zdjęciem Jej Królewskiej Mości. Królowa siedzi na nim w towarzystwie części najmłodszych wnuków i prawnuków.

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Książę William i księżna Kate świętują urodziny Elżbiety II w wyjątkowy sposób. Oddali jej hołd niepublikowaną dotąd fotografią

Po bliższym przyjrzeniu się fotografii widać, kto dokładnie się na niej znajduje. Królowa Elżbieta II miała ośmioro wnucząt. Najmłodsza dwójka - której rodzicami są książę Edward i Sophie, księżna Edynburga - stoi w tylnym rzędzie: 19-letnia Louise Windsor i 15-letni hrabia Wessex James. Spośród dwunastu prawnuków królowej na fotografii znalazło się troje dzieci Williama i Kate: dziewięcioletni książę George, siedmioletnia księżniczka Charlotte i czteroletni książę Louis. Zapozowali oni w towarzystwie kuzynostwa: 11-letniej Isli Phillips (której ojcem jest Peter Phillips) i czteroletniej Leny Tindall (której mamą jest Zara Tindall). Obok samej królowej zasiadło rodzeństwo Leny: dziewięcioletnia Mia i dwuletni Lucas oraz starsza siostra Isli - 12-letnia Savannah. Co ciekawe, na zdjęciu nie ma dzieci księcia Harry'ego i Meghan Markle - małego Archiego i jego siostry Lilibet. To może nie spodobać się młodszemu synowi króla Karola i jego żonie. Z opisu dołączonego zdjęcia dowiadujemy się, że zostało wykonane zeszłego lata. 

 

Na jednym z ostatnich zdjęć przed śmiercią Elżbiecie II towarzyszyła gromadka wnuków i prawnuków

Przypomnijmy, że po śmierci królowej Elżbiety II księże William opublikował rozdzierające serce oświadczenie, w którym uhonorował swoją ukochaną babcię w wyjątkowy sposób. "Straciłem babcię (...). Dziękuję jej za życzliwość, jaką okazała mojej rodzinie i mnie. Dziękuję jej w imieniu mojego pokolenia za danie przykładu służby i godności w życiu publicznym, które był z innej epoki, ale aktualne dla nas wszystkich. Kiedyś moja babcia powiedziała, że smutek to cena, jaką płacimy za miłość" - napisał.

Książę Walii zwrócił także uwagę na swojego ojca - króla Karola III, którego koronacja odbędzie się już na początku maja. Monarcha otwarcie powiedział, że będzie wspierał swojego ojca. Śmierć Elżbiety II była z całą pewnością końcem pewnej epoki. Piękne jest jednak to, że młodzi Windsorowie wciąż o niej pamiętają i czczą jej pamięć w wyjątkowy sposób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.