Koronacja króla Karola III. Na liście gości monarcha innego kraju. To złamanie tradycji

Na koronację króla Karola III ma przybyć około dwóch tysięcy gości. Wśród nich członkowie rodzin królewskich ze Szwecji, Danii i Japonii. W przypadku potwierdzonej już obecności króla Szwecji złamano dotychczasową tradycję.

Koronacja króla Karola III już 6 maja. Kolejni goście potwierdzają wzięcie udziału w ceremonii. Uroczystości będą dużo skromniejsze niż podczas koronacji królowej Elżbiety II, która odbyła się w 1953 roku. 70 lat temu na ceremonię przybyło aż 8251 gości. W Westminster Abbey pojawi się tym razem około 2000 gości. Wśród nich członkowie rodzin królewskich ze Szwecji, Danii i Japonii. Już potwierdzono ich przybycie. Jak się okazuje obecność monarchów innych państw to odejście od dotychczas obowiązującej tradycji. 

Zobacz wideo

Król Szwecji będzie gościem na koronacji króla Karola III. To złamanie dotychczasowej tradycji

Jak podaje magazyn "People" 11 kwietnia potwierdzono obecność kilku ważnych gości na ceremonii koronacji króla Karola III. Wiadomo też, kto nie pojawi się w Westminster Abbey. Małgorzata II, królowa Danii nie przybędzie na uroczystość, bo przeszła niedawno operację pleców. Monarchinię będzie reprezentować syn, książę koronny Fryderyk wraz z żoną Marią. Rząd Japonii potwierdził obecność księcia koronnego Fumihito i jego żony księżniczki Kiko. Ze Szwecji przybędzie król Karol XVI Gustaw. To złamanie dotychczasowe tradycji. Monarchowie obcych państw nie brali udziału w poprzednich koronacjach. Zazwyczaj wysyłali następców tronu lub reprezentantów z rodziny. Król Szwecji pojawi się na uroczystości w towarzystwie najstarszej córki i następczyni tronu księżniczki Wiktorii. Wydarzenia związane z koronacją będą trwały od 6 do 8 maja. Pierwszego dnia odbędzie się koronacja o charakterze religijnym. Drugiego na zamku w Windsorze odbędzie się koncert koronacyjny z udziałem gwiazd, a trzeciego dnia Brytyjczycy będą mieli dzień wolny od pracy. 

 

Kogo jeszcze zobaczymy na uroczystości? Kwestia obecności Harry'ego i Meghan nadal stoi pod znakiem zapytania

Jak donosi portal Daily Mail, Meghan i Harry nadal nie odpowiedzieli na wysłane im zaproszenie na koronację króla Karola III. Jeśli zdecydują się na wzięcie udziału w uroczystości i tak ze względu na ich decyzję wystąpienia z rodziny królewskiej, nie będą grać żadnej istotnej roli podczas ceremonii. Książę miał nie rozmawiać z ojcem i bratem od kilku miesięcy, więc przybycie pary nie jest oczywiste. Więcej przeczytasz tutaj. Eksperci uważają, że jeśli Harry i Meghan nie pojawią się na koronacji, to raz na zawsze zamknie im drzwi do rodziny królewskiej. Więcej przeczytasz tutaj

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.