Andrzej Duda oczarowany Ołeną Zełenską. Czule się z nią przywitał. Inaczej zachował się Wołodymyr Zełenski

Ołena Zełenska i Agata Duda pojawiły się podczas spotkania w Warszawie związanego z przyjazdem Wołodymyra Zełenskiego. Fotoreporterzy przyłapali prezydenta Polski na czułym geście powitania z Pierwszą Damą Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski 4 kwietnia 2023 roku odwiedził Polskę. Otrzymał Order Orła Białego przyznany za wyjątkowe zasługi. Obecność uświetniły także żony prezydentów - Ołena Zełenska i Agata Duda. Panie postawiły na bardzo eleganckie stylizacje, dzięki którym zaprezentowały się klasycznie i stosownie do okazji. Szczególną uwagę przyciągnęła kreacja Agaty Dudy. Kolor niebieski z pewnością był ukłonem w stronę Ukrainy, która wciąż toczy wojnę o wolny kraj. Jednak nie stylizacje, a sposób przywitania wywołał największe emocje. Andrzej Duda postawił na czuły gest pod adresem Ołeny Zełenskiej.

Zobacz wideo Ołena Zełenska. Sylwetka żony prezydenta Ukrainy

Andrzej Duda pocałował rękę Ołeny Zełenskiej. Tak ją przywitał w Polsce

Wołodymyr Zełenski na oficjalnej wizycie w Polsce pojawił się pierwszy raz od napaści Rosji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy otrzymał najwyższy, jeżeli chodzi o rangę, Order Orła Białego. Prezydent RP pochwalił się na Twitterze filmem, na którym widać, jak wyglądało wydarzenie z udziałem głów państwa. Nagranie w mediach społecznościowych zostało opisane słowami:

Ceremonia prezentacji Orderu Orła Białego przyznanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Czuły gest ze strony Andrzeja Dudy. To zdjęcie mówi wszystko

Uwagę przyciągnął sposób, w jaki przywitał Ołenę Zełenską prezydent Polski. Andrzej Duda kiedy tylko zauważył Pierwszą Damę, pocałował ją w rękę. Wszystko obserwował uśmiechnięty Wołodymyr Zełenski, który w trakcie swojego przemówienia pięknie opowiedział o przyjacielskich relacjach z Polską. Na zdjęciach było widać jego radość z powodu wizyty w kraju, który wspiera Ukrainę od tak długiego czasu. Zełenski nieco inaczej przywitał Agatę Dudę, bo po prostu podał jej rękę.

Ołena Zełenska, Andrzej DudaOłena Zełenska, Andrzej Duda East News

Wołodymyr Zełenski, Andrzej Duda, Agata DudaWołodymyr Zełenski, Andrzej Duda, Agata Duda East News

Oznaczenie, które otrzymał Wołodymyr Zełenski, jest dla niego uhonorowaniem stosunków polsko-ukraińskich. W swoim przemówieniu do Polek i Polaków podkreślił, że ich relacje nigdy nie były lepsze. Czas wojny dał dowód na to, że Ukraina może liczyć na polską pomoc. Mowę zakończył znanymi słowami: "Chwała Ukrainie!". 

Więcej o:
Copyright © Agora SA