Nie żyje Jerzy Kuczera. Aktor znany z "Pierwszej miłości". Miał 71 lat

Zmarł Jerzy Kuczera. Aktor był znany z seriali "Kryminalni" czy "Pierwsza miłość". Odszedł w wieku 71 lat.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2023 roku zmarł Jerzy Kuczera. Był wybitnym aktorem teatralnym i telewizyjnym. Szerszej publiczności dał się poznać z ról w popularnych serialach "Pierwsza miłość" i "Kryminalni". Miał 71 lat. Na razie przyczyna śmierci nie jest znana. 

Zobacz wideo Cleo straciła wujka. Nagrała dla niego piosenkę. Rodzina nie wiedziała

Nie żyje Jerzy Kuczera

1 kwietnia katowicki Związek Artystów Scen Polskich poinformował o tragedii za pośrednictwem Facebooka. Wiadomość potwierdzili również przedstawiciele Teatru Śląskiego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Zabrzu. Jerzy Kuczera pracował w obu tych instytucjach. "Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o odejściu naszego drogiego kolegi i byłego przewodniczącego Oddziału ZASP w Katowicach - Jerzego Kuczery. Koleżanki i koledzy z Oddziału ZASP w Katowicach" - napisali na Facebooku.

Kim był Jerzy Kuczera?

Jerzy Kuczera urodził się 12 kwietnia 1951 roku w Rowieniu na Śląsku. W wieku 23 lat ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Po otrzymaniu dyplomu szybko zadebiutował na deskach Teatru Płockiego, z którym zawodowo był związany do 1997 roku. Artysta występował także na scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W 1978 roku zadebiotował przed kamerą w miniserialu "Ślad na ziemi". Jego pierwszym filmem był "Paciorki jednego różańca". Najsłynniejszymi tytułami w karierze Kuczery były role w filmie "Bilet na Księżyc" i w serialach "Pierwsza miłość" oraz "Kryminalni". Ostatnią produkcją z udziałem aktora był krótkometrażowy film "Kattowitz" z 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.