Znamy decyzję sądu ws. Oscara Pistoriusa. Sportowiec chciał otrzymać zwolnienie warunkowe

Oscar Pistorius kilka lat temu zabił swoją partnerkę. Mężczyzna odsiedział już połowę wyroku, więc mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie. Czy sąd przychylił się do wniosku sportowca?

Oscar Pistorius zamordował swoją partnerkę w sypialni. Mężczyzna wymierzył w jej kierunku z pistoletetu i oddał trzy strzały. Tragiczne wydarzenie miało miejsce w Walentynki dziesięć lat temuOscar Pistorius początkowo został skazany na sześć lat więzienia. Później jego kara została podwyższona do 13 lat i pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Sportowiec i paraolimpijczyk odsiedział już połowę zasądzonej przez sąd kary, w związku z czym wniósł wniosek o warunkowe zwolnienie z więzienia. Sąd podjął decyzję.

Zobacz wideo Morderstwo jak u Agathy Christie, tylko w Podkowie Leśnej. Jest zwiastun "W jak morderstwo"

Oscar Pistorius zabił dziewczynę w bezwzględny sposób. Teraz miał szansę na wcześniejsze opuszczenie więzienia

Oscar Pistorius na początku wzbraniał się i mówił, że śmierć jego partnerki była wypadkiem. Dopiero później wyszło na jaw, że kobieta przed śmiercią bała się mężczyzny i wysłała mu nawet niepokojącą wiadomość. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem zbrodni z zimną krwią. Oscar Pistorius złożył niedawno wniosek o przedwczesne opuszczenie aresztu z powodu prawa, jakie obowiązuje w RPA. Przestępca może się starać o warunkowe zwolnienie, jeśli odsiedzi połowę wyroku. Sąd nie przychylił się do prośby paraolimpijczyka. Jak podaje Daily Mail, rodzina zamordowanej twierdzi, że mężczyzna powinien jak najdłużej być za kratami.

On jest mordercą. Powinien więc zostać w więzieniu -  powiedział ojciec zamordowanej, Barry Steenkamp.

Oscar Pistorius - morderca i sportowiec

Przed głośnym zabójstwem partnerki - Reevy Steenkamp, paraolimpijczyk miał na koncie wiele sukcesów sportowych. Jest rekordzistą świata wśród osób z niepełnosprawnościami w biegach na dystansie 100, 200 i 400 m. Mimo amputacji nóg w młodym wieku był bardzo ambitny i uprawiał różne sporty, m.in. rugby, boks, czy też zapasy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.