Barbara Lityńska nie żyje. Aktorka miała zaledwie 50 lat. Wcześniej pochowała sławnego ojca

Barbara Lityńska była poetką i aktorką. Przez ostatnie lata pracowała w stołecznym Teatrze 21, tworzonym przez osoby z zespołem Downa. Artystka miała 50 lat i odeszła po długiej chorobie.

Barbara Lityńska pokazywała, że osoby z zespołem Downa mogą świetnie odnajdywać się w świecie kultury i sztuki. Dołączyła do Teatru 21, gdzie grała w wielu przedstawieniach. Ponadto dołączyła do obsady serialu "Głęboka woda" i tworzyła wiersze.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Zmarł syn byłego członka zespołu Solaris 16-letni Eryk z Zamościa został śmiertelnie pobity. Trzy osoby z zarzutami

Barbara Lityńska nie żyje. Była aktorką, poetką i córką znanego polityka

O śmierci Lityńskiej poinformował Teatr 21 na Facebooku. Twórcy z bólem serca pożegnali jedną ze swoich najbardziej rozpoznawalnych artystek. Z odejściem aktorki nie mogą pogodzić się też miłośnicy jej talentu. Fani we wzruszających słowach pożegnali Barbarę Lityńską.

Kochani, ze złamanymi sercami, dzielimy się z wami najsmutniejszą wieścią, że nasza najdroższa i niezastąpiona aktorka, poetka i rewolucjonistka Barbara Lityńska, po długiej chorobie odeszła dzisiaj rano. Barbaro, Basiu, Baśka - zawsze będziesz z nami! Na każdej scenie świata! - czytamy we wpisie opublikowanym na profilu Teatru 21.
Basiu, gdziekolwiek jesteś, rób rewolucję. Będę nosić cię w sercu Anarchistko Wszechświata Teatru.
Smutek ogromny... Była wspaniałą artystką, a jej roli w "Rewolucji, której nie było" nigdy nie zapomnę. Kochani, bardzo wam współczuję! - czytamy w komentarzach.

Aleksandra Janczara Nie żyje 26-letnia bokserka. Aleksandra Janczara osierociła roczne dziecko

Barbara Lityńska była córką polityka, Jana Lityńskiego. Były poseł zginął w tragicznych okolicznościach 21 lutego 2021 roku. Mężczyzna utonął w rzece Narew, ratując swojego psa. Aktorka pożegnała ojca w poruszających słowach.

Byłeś super tatą. Byłeś dla mnie dobrym ojcem. Gdy miałam operację oka, byleś ze mną. Gdy tego potrzebowałam, zawsze w ważnych chwilach byłeś ze mną. Za to ci dziękuję - mówiła na pogrzebie.

Rodzinie i bliskim Barbary Lityńskiej składamy głębokie wyrazy współczucia.

Więcej o: