Kate zaliczyła wpadkę podczas oficjalnego spotkania. Wszystko się nagrało

Księżna Kate doskonale zna się na etykiecie i wie też, jak zachować się w określonych sytuacjach, co już niejednokrotnie udowodniła. Tym razem jednak nikt jej nie przypomniał o jednej z zasad obowiązującej w społeczności muzułmańskiej.

8 marca, czyli w Dzień Kobiet, księżna Kate pojawiła się na poligonie, gdzie chwyciła za granatnik (więcej na ten temat TUTAJ). Po wymagających ćwiczeniach żonie księcia Williama nie był dany wypoczynek. Już 9 marca wraz z przyszłym monarchą pojawiła się na służbowym spotkaniu.

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Księżna KateKsiężna Kate ma dużą bliznę na skroni. "Jest śladem po operacji"

Księżna Kate w czarnym płaszczu i pięknej chuście na głowie

9 marca księżna i książę Walii odwiedzili Centrum Muzułmańskie Hayes w zachodnim Londynie. Na miejscu pojawili się w konkretnym celu - aby podziękować osobom zaangażowanym w pomoc ofiarom trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. Centrum zbierało bowiem fundusze dla ofiar tej tragedii. Udało im się uzyskać 25 000 funtów na pomoc humanitarną. Na tym nie koniec, bo książęca para spotkała się także z przedstawicielami Save The Children, Islamic Relief, Action Against Hunger, Age International i brytyjskiego oddziału Czerwonego Krzyża.

Tego dnia księżna Kate postawiła na skromną i bardzo zachowawczą, ale równocześnie elegancką stylizację. Miała na sobie długi, prosty ciemny płaszcz, pod którym można było dostrzec czarną sukienkę oraz małą czarną torebkę z kolekcji Grace Han. Dodatek do tanich nie należy, aktualnie jest wart ponad dwa tysiące funtów, czyli w przeliczeniu niespełna 11 tysięcy złotych. To, co jednak zwracało największą uwagę, to przepiękna haftowana chusta na głowie księżnej. Gustowny dodatek pojawił się jako gest szacunku wobec kultury muzułmańskiej (zdjęcia znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu).

Jak donosi portal standard.co.uk całe spotkanie przebiegło spokojnie. Jednak nie obyło się bez małej wpadki z udziałem księżnej Kate. Chwila niezręczności pojawiła się podczas powitania. Żona księcia Williama wyciągnęła dłoń, by ucisnąć dłoń przywódcy społeczności muzułmańskiej. Iman Sufyan jednak nie odwzajemnił gestu, za to zaoferował uprzejme tradycyjne powitanie. Przycisnął dłoń do serca i skłonił głowę. Wszystko nagrały kamery. 

 
Więcej o: