Złodziejka psów Lady Gagi chce od niej... odszkodowania. Dużego. "Miała wypłacić znaleźne i nie zadawać pytań"

Lady Gaga ma kłopoty? Kobieta, która współuczestniczyła w kradzieży jej psów, żąda od wokalistki srogiego odszkodowania za... niewypłacenie znaleźnego.

Takie rzeczy tylko w amerykańskim systemie prawnym. Jak informują media w USA, kobieta, która zamieszana była w kradzież psów Lady Gagi, w wyniku której postrzelono ich opiekuna, oskarża wokalistkę o złamanie umowy. Żąda odszkodowania i wypłacenia obiecanego znaleźnego.

Lady Gada Złodziej psów Lady Gagi idzie do więzienia na 21 lat. Przez to, że użył broni

Złodziejka psów Lady Gagi chce od niej znaleźnego za oddanie zwierząt

Do kradzieży doszło w lutym 2021 roku. Koji i Gustav zostali porwani podczas spaceru z opiekunem - na ulicy doszło do szarpaniny, po czym jeden z napastników postrzelił wyprowadzacza psów i zabrał dwa z trzech wyprowadzanych zwierząt.

Wokalistka ogłosiła, że zapłaci pół miliona dolarów temu, kto je do niej przyprowadzi. Ogłosiła, ale tego nie zrobiła - twierdzi Jennifer McBride, która oddała buldogi. Jej pech polega na tym, że sama była zamieszana w ich kradzież.

Teraz twierdzi, że Gaga ją oszukała, obiecując znaleźne i nie wywiązując się z umowy. W piątkowym oświadczeniu, wydanym przez swoich pełnomocników, McBride twierdzi, że oddała zwierzęta i oczekiwała, że "nie będzie dalszych problemów ani pytań". Oskarża wokalistkę o złamanie umowy, oszustwo po złożeniu fałszywej obietnicy i celowe wprowadzenie w błąd - Gaga, obiecując znaleźne, miała według niej od razu wiedzieć, że go nie wypłaci.

 

Wszystko może i miałoby sens, gdyby nie to, że McBride sama brała udział w kradzieży psów - przynajmniej pośrednio. Dwa lata temu była partnerką ojca jednej z osób bezpośrednio zamieszanych w kradzież. Dwa dni po porwaniu zwierząt, Jennifer McBride oddała je na policję - wtedy jeszcze nie usłyszała zarzutu o współudział. Najpierw zadzwoniła, że je znalazła, a potem oddała całe i zdrowe w ręce funkcjonariuszy.

Postawiono jej jednak zarzut współudziału, i choć McBride konsekwentnie zaprzeczała, jakoby wiedziała o planach kradzieży, usłyszała wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Udowodniono jej, że wiedziała, iż psy pochodzą z kradzieży, jeszcze zanim Lady Gaga ogłosiła ich porwanie.

instagram.com/valleyofthedogs; ONS Asystent Lady Gagi zabrał głos po postrzeleniu. "Bliskie spotkanie ze śmiercią"

Za kradzież i usiłowanie zabójstwa przed sądem postawiono pięć osób. W wyniku ataku poważnie ranny został Ryan Fischer. Złodzieje wiedzieli podobno tylko, co kradną, ale nie od kogo. Ceny buldogów francuskich dochodzą do kilku tysięcy dolarów.

Więcej o: