Księżna Kate porzuciła ulubiony wzór i oddała cześć księżnej Dianie. Ten strój to prawdziwa perełka [ZDJĘCIA]

Księżna Kate kolejny raz pokazała klasę. Żona księcia Williama wyglądała zjawiskowo podczas meczu rugby, na który włożyła płaszcz inspirowany kultowym strojem księciem Diany.

Książę William i księżna Kate są w ostatnim czasie mocno zapracowani, a pod koniec lutego zaliczyli sporo publicznych wystąpień. Członkowie rodziny królewskiej 19 lutego uczestniczyli w tegorocznej gali wręczenia nagród BAFTA, a kilka dni później udali się do Cardiff na mecz rugby odbywający się w ramach Pucharu Sześciu Narodów. Dla księcia i księżnej Walii było to wyjątkowe spotkanie - każde z nich kibicowało bowiem innej drużynie.

Zobacz wideo Księżna Kate DJ-ką?

Zofia ZborowskaDom Zborowskiej to raj na ziemi. Kuchnia boska, a w łazience czarna wanna

Księżna Kate zachwyciła w płaszczu inspirowanym strojem księżnej Diany

25 lutego w ramach Pucharu Sześciu Narodów na boisku spotkały się ekipy Anglii i Walii. Rodzimą drużynę wspierała księżna Kate, która jest patronką działającemu na terenie Anglii związkowi sportowemu Rugby Football Union. Rolę tę przejęła po księciu Harrym. Przeciwnej drużynie kibicował natomiast jej mąż, który od 2016 roku patronuje reprezentacji Walii w rugby mężczyzn.

Zainteresowanie mediów wzbudziły jednak nie tylko sportowe rozgrywki, ale także kapitalna stylizacja księżnej Kate. Żona księcia Williama wybrała na tę okazję sięgający przed kolano płaszcz od Catherine Walker w biało-czerwoną pepitkę. Dobrała do niej ciemne rajstopy i zamszowe buty za kostkę oraz niewielką białą torebkę.

księżna Kateksiężna Kate Agencha Gazeta

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Trudno nie dostrzec, że strój księżnej Kate mocno nawiązywał do jednej z najbardziej kultowych stylizacji księżnej Diany. Matka księcia Williama w garsonce i spódnicy od Moschino ozdobionymi biało-czerwoną i biało-czarną pepitką zaprezentowała się w 1990 roku na chrzcie księżniczki Eugenii.

 

Screen z IG Joanna KrupaKrupa ma ogromną willę w Kalifornii. Jest basen i klimatyczna kuchnia

To zresztą nie pierwszy raz, gdy księżna Kate pokazała się publicznie w płaszczu od Catherine Walker. Miała go na sobie już w 2018 roku podczas wizyty w Sztokholmie. Choć wygląda w nim zjawiskowo, pepitka nie należy jednak do ulubionych wzorów żony księcia Williama. Księżna Walii na ważne okazje bardzo często zakłada suknie w grochy lub w kropki. Projektantka i znawczyni psychologii koloru Tash Bradley w rozmowie z Hello Magazine wyjaśniła, że to zamierzona strategia. Jak tłumaczy ekspertka, wzór w kropki sprawia, że księżna Kate wygląda o wiele bardziej przystępnie.

Więcej o: