Rosyjski atak rozpoczął się rok temu. Tak zmienił się Wołodymyr Zełenski

24 lutego 2023 roku mija rok od zintensyfikowania rosyjskich ataków na Ukrainę. Od momentu rozpoczęcia wojny Wołodymyr Zełenski bardzo się zmienił.

Rok temu, 24 lutego o godzinie czwartej czasu polskiego, zaczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Władimir Putin wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. W pierwszych godzinach przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy i Charkowa. Piętno wojny widać na twarzy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. 

Jak Wołodymyr Zełenski zmienił się w trakcie wojny?

Białoruski portal informacyjny NEXTA udostępnił mocne wideo. To sklejka kilkunastu fragmentów nagrań od momentu rozpoczęcia wojny do dziś. Przez rok z łagodnego komika zmienił się w prawdziwego przywódcę.

 

Wszyscy pamiętamy też wideo z 25 lutego 2022 roku. Prezydent Ukrainy udowodnił, że przebywa w Kijowie, mimo że pojawiły się głosy, zapewne na wskutek rosyjskiej propagandy, że uciekł.

 

Tak Ołena Zełenska mówiła o pierwszym dniu wojny 

Jak mówiła Ołena Zełenska w wywiadzie dla "The Guardian", 24 lutego 2022 roku Wołodymyr Zełenski wyjechał do kompleksu prezydenckiego w centrum Kijowa, aby przewodniczyć posiedzeniu rady bezpieczeństwa. Powiedział żonie, że powinna czekać. Miał zadzwonić za jakiś czas z instrukcjami, co ma robić. 

Miałam wrażenie, że jestem w równoległej rzeczywistości, że śnię. To było surrealistyczne uczucie… Jakbym grała w grę komputerową i musiała przejść pewne poziomy, aby znaleźć się z powrotem w domu. Cały dzień miałam dziwny uśmiech na twarzy, ponieważ starałam się nie pokazywać dzieciom paniki - mówiła Ołena Zełenska.

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii w górnej części artykułu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.