Ołena Zełenska dodała przejmujący wpis w rocznicę wybuchu wojny. "Rok naszej niezniszczalności"

Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy, podsumowała miniony rok na swoim Instagramie. Wymieniła szkody, które wyrządziło rosyjskie wojsko.

Ołena Zełenska w przejmującym poście wyliczyła szkody wyrządzone Ukrainie przez Rosję. Minął rok od napadu, w którym zginęło mnóstwo niewinnych osób. Walka w Ukrainie nadal trwa. Obywatele jednak nie tracą nadziei na odzyskanie wolności.

Zobacz wideo Pomoc dla Ukrainy

Ołena Zełenska opublikowała przejmujące wideo. Pokazała piękno Ukrainy

Żona Wołodymyra Zełenskiego zaznaczyła na Instagramie fakt, że nawet jeden dzień działań wojennych jest długi, a co dopiero rok. Cierpienie ludzi niestety nie skończyło się. Zełenska wspomina:

Nawet dzień wojny jest śmiertelnie długi. Ponieważ już pierwszego dnia rosyjskiego ataku zginęli nasi ludzie. Nawet tydzień wojny jest już nieodwracalnie długi. Bo w pierwszym tygodniu rakiety i pociski najeźdźców zabiły już ukraińskie dzieci. Miesiąc wojny - już jest nieskończenie bolesny, bo agresor wtedy torturował ludzi w Buczy i Mariupolu.
 

Rok wojny określiła "rokiem oporu" i zaznaczyła starania ukraińskiego wojska w odzyskaniu wolności. Ze wzruszeniem zaznacza:

To nie rok wojny. Ale rok oporu. Rok odporności. Rok ochrony, zbawienia i wzajemnej pomocy. Rok ludzkości. Rok Ukrainy, która na zawsze zmieniła historię i wciąż zmienia cały świat. Rok naszej niezniszczalności.

Na umieszczonym nagraniu widać Ukrainę za dawnych czasów, gdzie obywatele mogli swobodnie żyć. W komentarzach nie brakuje wyrazów współczucia. 

Chwała Ukrainie.
Nie mogę patrzeć bez łez.
Niski ukłon dla was, nasi wojownicy. Dziękujemy, zmówcie modlitwę. Panie, ocal każdego Ukraińca.

Zobacz też: Joe Biden witał się z przedstawicielami Ukrainy. Wołodymyr Zełenski nie potrafił ukryć emocji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.