Błogosławił im sam Jan Paweł II. Jacek Kurski mówił, że to najważniejszy dzień w jego życiu

Zanim Jacek Kurski związał się z Joanną Kurską (wcześniej Klimek), był z Moniką Mucek. Pierwsza żona, w porównaniu do obecnej, nie udzielała się medialnie. Pracowała jako nauczycielka. Historia tej relacji jest piękna, romantyczna... Tylko jej koniec trochę mniej. Na sali rozpraw byli zakochani mieli kwaśne miny.

Jacek Kurski i Monika Mucek byli razem 24 lata, doczekali się trójki dzieci. Po rozwodzie w 2015 roku polityk zapragnął po raz kolejny się ożenić. Mimo że po tak długim stażu małżeńskim raczej nie otrzymuje się "rozwodu" kościelnego, Jacek Kurski o wszystko zadbał. Biskup unieważnił jego pierwsze małżeństwo. Jaki argument podał Kurski, by się udało? Do dziś nie wiadomo. O tym, jak marne szanse na "rozwód" kościelny mają wszyscy ci, którzy o nim marzą, przeczytacie więcej w naszym tekście. Zanim jednak do unieważnienia małżeństwa doszło, Jacek i Monika przeżyli wiele pięknych chwil. Łączyła ich głęboka wiara, razem byli na spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II, który im błogosławił. 

Zobacz wideo "Jak to wytniesz, to ci utnę jaja". Doda o facetach, żonie Kurskiego i prostytutkach

Pierwsze małżeństwo Jacka Kurskiego. Monika Mucek była z nim 24 lata

Związek Jacka i Moniki nie należał do medialnych. To zaskakujące, szczególnie że obecną żonę Joannę chętnie zabierał na ścianki, gdy był prezesem TVP. W obecności paparazzi dawał kwiaty i całował po rączkach. Zapewne pomógł jej w tym, by została szefową "Pytania na śniadanie".

Z Moniką było inaczej. Jacek Kurski poznał ją, gdy działał w środowisku związanym z NSZZ "Solidarność". Na początku lat 90., w 1991 roku, wziął ślub. W tym samym roku urodził się pierwszy syn pary Zdzisław. Potem doszli Zuzanna (ur. 1994) i Olgierd (ur. 2007). 

Monika, choć pracowała w szkole jako nauczycielka angielskiego, miała podobno również zapędy polityczne. Media donosiły, że chciała startować do sejmu z listy Polski Razem. Mogła to być tylko plotka, bo nigdy do tego nie doszło. Kurski był zresztą zaskoczony tą informacją i w "Fakcie" powiedział, że Monikę nigdy polityka nie interesowała. 

Kurskich z pewnością łączyła wiara. W 1999 roku postarali się nawet o błogosławieństwo z rąk samego Jana Pawła II. Po sieci do dziś krąży strona jednej z gazet, obrazująca to ważne dla małżeństwa wydarzenie. W podpisie czytamy:

21 XI 1999 r. Najważniejszy dzień w życiu naszej rodziny. Błogosławieństwo Ojca Świętego.

Kurska podobno wspierała męża w rozwijaniu kariery. Przeprowadziła się z nim i dziećmi do Brukseli. Mieszkali tam w latach 2009-2014, gdy Jacek był posłem w Parlamencie Europejskim. Już rok później para się jednak rozstała. W 2017 roku rozstrzygnęli kwestię opieki nad najmłodszym synem, a Monika po rozprawie życzyła w rozmowie z "Faktem" Jackowi powodzenia. Od tego momentu nie wiadomo, co dzieje się w jej życiu. 

Zdjęcia z rozprawy znajdziecie w naszej galerii. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA