Eurowizja 2023. Są przecieki, kto zasiądzie w jury podczas eliminacji. Ona śpiewała w konkursie w 1994 roku

Już 26 lutego odbędzie się wyłonienie polskiego kandydata na konkurs Eurowizji. O zwycięstwie zadecydują widzowie i specjalnie wyselekcjonowane jury. Kto zasiądzie w składzie komisji? TVP nie chce ujawniać nazwisk, ale są przecieki.

Kto będzie reprezentował Polskę na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu? Polski organizator preselekcji otrzymał prawie 300 zgłoszeń. Wybrano już dziesiątkę wykonawców, którzy wystąpią podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" w telewizyjnej Jedynce. Transmisja rozpocznie się 26 lutego o godzinie 17.30 w TVP1. O ostatecznym wyniku zadecydują widzowie w głosowaniu SMS-owym oraz specjalnie wyselekcjonowanie jury. Kto pojawi się w komisji? TVP chce zachować te informacje w tajemnicy, ale już nieoficjalnie wiadomo, kto oceni wykonawców.

Zobacz wideo Czy syn Steczkowskiej chce wystąpić na Eurowizji? "Pomysł został rzucony, żebyśmy zrobili utwór na preselekcje"

Eurowizja 2023. TVP nie chce zdradzić składu jury, ale są przecieki

Kto  wraz z widzami wybierze reprezentanta Polski na Eurowizję? Telewizja Polska postanowiła zachować nazwiska jurorów w tajemnicy. Powodem takiej decyzji, jest jak tłumaczy TVP, próba uniknięcia ewentualnych nacisków. 

Poznamy ich 26 lutego podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!". TVP chce w ten sposób zadbać o to, aby decyzje jurorów były niezależnym, zgodnym z ich gustem muzycznym wyborem - odpowiedziało Centrum Informacji TVP.

Jak się okazuje, nie jest to decyzja Telewizji Polskiej, ale odgórny nakaz ze strony Europejskiej Unii Nadawców, która jest odpowiedzialna za organizację wydarzenia.

Chodzi o to, żeby nie próbowali w żaden sposób przekupić jury. Taki zakaz publikacji nazwisk jurorów obowiązuje także podczas finału Eurowizji. Prosiła o to Europejska Unia Nadawców, która organizuje wydarzenie. Jednak niektóre kraje w zeszłym roku wyłamały się i opublikowały nazwiska osób zasiadających w jury - poinfromowała TVP.

Mamy przecieki, kto zadecyduje o losach kandydatów. Jak podaje portal Wirtualne Media, w składzie jury zasiądzie Edyta Górniak, która będzie przewodniczącą komisji, oraz tancerz i choreograf Agustin Egurrola, dziennikarz muzyczny Marek Sierocki i dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Marcin Kusy. Górniak była pierwszą polską reprezentantką w konkursie w 1994 roku i zajęła drugie miejsce.

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Kto będzie rywalizował o dostanie się do konkursu Eurowizji podczas koncertu 26 lutego?

  • Ahlena - "Booty"
  • Alicja Szemplińska - "New home"
  • Blanka - "Solo"
  • Dominik Dudek - "Be good"
  • Felivers - "Never back down"
  • Jann - "Gladiator"
  • Kuba Szmajkowski - "You do me"
  • Maja Hyży - "Never hide"
  • Natasza - "Lift u up"
  • YAN - "Champion".

Kto spośród wymienionych wykonawców jest waszym faworytem?

 

Zobacz też: Włosowe wpadki gwiazd. Beyoncé wkręciła sztuczne włosy w wiatrak. Uwięziona perfekcyjnie odśpiewała całą zwrotkę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.