"Kiełbasiane palce" Karola jeszcze bardziej czerwone. Co dolega królowi?! Ekspert wyjaśnia [PLOTEK EXCLUSIVE]

Król Karol III spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Naszą uwagę przykuły palce monarchy, które wydają się jeszcze bardziej czerwone i opuchnięte. Skontaktowaliśmy się z doktorem Łukaszem Durajskim, znanym na Instagramie jako Doktorek Radzi, żeby wydał swoją opinię w tej sprawie. Co dolega królowi? Przyczyn może być wiele.

"Kiełbasiane palce" Karola III niepokoją Brytyjczyków od dawna. Spekulacje na ten temat rozgorzały w 2021 roku, kiedy syn Elżbiety II pojawił się w jednym z barów w południowym Londynie i nalewał kufel piwa. Fani od razu zwrócili uwagę na jego opuchnięte dłonie. Teraz król spotkał się w Londynie z prezydentem Andrzejem Dudą i dyskutował na temat pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Jego dłonie wydają się jeszcze większe i bardziej czerwone. Poprosiliśmy o opinię eksperta, doktora Łukasza Durajskiego, wykładowcę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Zobacz wideo Król Karol III spotkał się z prezydentem Zełenskim

Andrzej Duda Król Karol IIIAndrzej Duda w Pałacu Buckingham. Spotkał się z królem Karolem III [ZDJĘCIA]

Łukasz Durajski komentuje czerwone palce króla Karola: To może być objaw Raynauda

Łukasz Durajski, znany na Instagramie jako Doktorek Radzi, w rozmowie z Plotkiem stwierdził, że na występowanie "kiełbasianych palców" może wpływać szereg czynników, do których można zaliczyć kwestię wieku, wagi pacjenta czy też nadmiaru soli w diecie. 

W pierwszej kolejności przy występowaniu tzw. kiełbasianych palców trzeba brać aspekt dotyczący wieku. U osób starszych może być tak, że są problemy z nadmiernym gromadzeniem wody i nerkami, które nie filtrują już tak, jak powinny. Pojawia się też kwestia wagi pacjenta. U pacjentów z nadwagą może tak się dziać, że te palce będą obrzmiałe. Należy też pamiętać, że może to świadczyć o nadmiarze soli w diecie - powiedział Łukasz Durajski w rozmowie z Plotkiem.
 

Łukasz Durajski zwrócił też uwagę na to, że puchnięcie palców może być związane z przyjmowaniem niektórych leków. 

Popuchnięte palce mogą być też związane z zapaleniem stawów, ale także może być to kwestia związana z przyjmowaniem niektórych leków, między innymi leków na nadciśnienie, które mogą powodować nadmierne gromadzenie się wody w organizmie. Nie możemy też zapominać o objawie Raynouda, czyli o zaburzeniu naczynioruchowym, który charakteryzuje się nagłym zasinieniem i zaczerwienieniem palców rąk i stóp - dodał ekspert. 

król Karol III, Andrzej Dudakról Karol III, Andrzej Duda Fot. Yui Mok/Agencja Gazeta

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

król Karol IIIKról Karol III szuka pracownika. Pensja zwala z nóg

Więcej o: