Król Karol III szuka pracownika. Pensja zwala z nóg

Jeśli ktoś marzy o pracy w Pałacu Buckingham, może już zacierać ręce. Król Karol III szuka menedżera ds. pozyskiwania talentów. Oferuje stabilną posadę i hojną pensję. Czas na zgłoszenia do 19 lutego.

Wprawdzie Karol III oficjalnie będzie koronowany dopiero w maju, ale już ma wiele obowiązków związanych z zarządzaniem królewskim majątkiem. Brytyjska rodzina zatrudnia kilkaset osób. W tym momencie poszukuje m.in. "łowcy talentów". Pensja zwala z nóg. 

Zobacz wideo Król Karol III spotkał się z prezydentem Zełenskim

Król Karol szuka menedżera. Oferuje 55 tysięcy funtów rocznie. To nie wszystko

Oferta pracy została zamieszczona na oficjalnej witrynie Royal Household. Król Karol III szuka menedżera ds. pozyskiwania talentów. Osoba na tym stanowisku będzie miała za zadanie pokierować małym zespołem, który usprawni procedury rekrutacyjne i zapewni werbowanie najlepszych możliwych talentów na dużą skalę. Pensja menedżera jest godna uwagi, ponieważ wynosi 55 tysięcy funtów rocznie (plus dodatkowe świadczenia), co jest niemal dwukrotnością pensji przeciętnego pracownika w Wielkiej Brytanii.

król Karol IIIkról Karol III Fot. Justin Tallis/Agencja Wyborcza

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Nowo zatrudniona osoba będzie sprawować swoje obowiązki w Pałacu Buckingham. Czas na złożenie aplikacji upływa 19 lutego. To jednak niejedyna oferta pracy w gospodarstwie brytyjskiej rodziny królewskiej. Royalsi szukają także pomocy domowej i ogrodnika do zamku Windsor. 

Przypomnijmy, że koronacja Karola III rozpocznie się 6 maja nabożeństwem w Opactwie Westminsterskim. Następnie rodzina królewska weźmie udział w "procesji koronacyjnej". Pozdrowią też poddanych z balkonu Pałacu Buckingham. Na 7 maja natomiast zaplanowany jest wielki koncert w Windsorze, który ma być transmitowany przez stację BBC

Marzy wam się praca w Pałacu Buckingham? Jeszcze nic straconego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.