Internauci krytykowali Barona i Kubicką za drwiny z bezdomnych. Muzyk tłumaczy. "Brak kontekstu ułatwia manipulację"

Ostatnio na Barona i Sandrę Kubicką spadła fala krytyki po tym, jak para przebrała się za bezdomnych. Muzyk postanowił odnieść się do sprawy na InstaStories. Wyjaśnił, że to wszystko na potrzeby teledysku.

Kilka dni temu Baron i Sandra Kubicka podpadli fanom, którzy zarzucili im naśmiewanie się z bezdomnych. Teraz okazało się, że para wystąpiła w teledysku, na potrzeby którego wcielili się w role osób żyjących na ulicy. Muzyk odniósł się do sytuacji na InstaStories.

Zobacz wideo Sandra Kubicka o Baronie i Blance Lipińskiej. "Jestem w szoku, jaką przemianę przeszedł"

Baron tłumaczy się z udawania bezdomnego. "Brak kontekstu ułatwia manipulację"

Na InstaStories Baron wyjaśnia, z jakiego powodu przebrali się za bezdomnych. Ukochany Sandry Kubickiej zdradził, że wcielił się w tę rolę na potrzebę teledysku przyjaciela.

Wystąpiliśmy z Sandrą gościnnie w teledysku naszego przyjaciela Dominika Dudka do piosenki o tytule "Be good" (po polsku "Bądź dobry") i taki jest przekaz utworu i klipu - bądź dobry - rozpoczął tłumaczenia Baron.

Muzyk zaznaczył, że udając bezdomnego nie miał na celu nikogo obrażać.

Teledysk ukazuje bohatera, który m.in. częstuje jedzeniem bezdomnego, w rolę, którego wcieliłem się ja. Mimo że komunikowaliśmy w naszych social mediach, że kręcimy teledysk i stąd stroje, które mamy na sobie, portale spreparowały z naszych zdjęć artykuły, że nabijamy się z bezdomnych bez kontekstu - wyjaśnił.

Gitarzysta stwierdził, że hejt, jaki spadł na niego i modelkę wyniknął z niezrozumienia kontekstu.

Brak kontekstu ułatwia manipulację. Szersza perspektywa pozwala zrozumieć obiektywnie sytuację (...) Nie bądź owcą wodzoną za nos i miej własną opinię popartą wiedzą i empatią, by wyrażać swoje zdanie - zaapelował.

BaronBaron Instagram/alekbaron

Baron podkreślił, że razem z ukochaną angażują się w akcje charytatywne i pomagają potrzebującym, a w teledysku wystąpili, żeby promować dobro.

Przekonały was tłumaczenia muzyka?

Więcej o:
Copyright © Agora SA