Nie żyje aktor "Akademii Policyjnej". Miał 89 lat. "Pozostawia po sobie wiele osiągnięć"

Do mediów trafiła informacja o śmierci George'a R. Robertsona. Kanadyjski aktor miał 89 lat.

George R. Robertson zmarł 29 stycznia 2023 roku. Informację o śmierci przekazała rodzina aktora. Nie podano jednak żadnych szczegółów dotyczących zgonu.

Doda z bratem, Natalia Kukulska i Piotr KukulskiDoda z hukiem zakończyła współpracę z bratem. Szczęsny nie rozmawia z ojcem od lat

Zobacz wideo Cleo straciła wujka. Nagrała dla niego piosenkę. Rodzina nie wiedziała

Aktor "Akademii Policyjnej" nie żyje 

George R. Robertson odszedł otoczony najbliższymi w szpitalu akademickim Sunnybrook Health Sciences Centre w Toronto. Rodzina pożegnała aktora pięknymi słowami. 

Mąż, ojciec, dziadek, aktor, pisarz, malarz, filantrop. George pożegnał się z tym światem w otoczeniu kochającej rodziny 29 stycznia 2023 r. w Sunnybrook Health Sciences Centre. Pozostawia po sobie wiele osiągnięć - napisała rodzina Robertsona w jego nekrologu.

George R. Robertson - kariera 

George R. Robertson urodził się 20 kwietnia 1933 roku w Bramptona w Kanadzie. W młodości marzył, aby zostać sportowcem, wybrał jednak inną ścieżkę kariery. Przed kamerą zadebiutował pod koniec lat 60. w filmie Romana Polańskiego "Dziecko Rosemary", grając rolę epizodyczną. Wystąpił również w serialu "F.B.I.". W 1995 roku zagrał w amerykańsko-kanadyjskiej komedii "W krzywym zwierciadle: Szkolna wycieczka", a dwa lata później wziął udział w produkcji "Murder at 1600". Robertson pojawił się także w trzech filmach, które były nominowane do Oscara za najlepszy obraz - "Airport" z 1970, "Norma Rae" z 1979 i "JFK" z 1991. W 2006 roku zagrał wiceprezydenta Dicka Cheneya w miniserialu ABC "The Path to 9/11".

Jednak największą popularność przyniosła mu seria filmów "Akademia Policyjna". George R. Robertson otrzymał wiele prestiżowych nagród. Między innymi w 1993 roku Kanadyjska Akademia Kina i Telewizji przyznała mu nagrodę Margaret Collier Award za wybitny dorobek.

Maciej Mędrzycki z programu 'Milionerzy' nie żyjeUczestnik "Milionerów" Maciej Mędrzycki nie żyje. Odcinek z jego udziałem skończył się wielką dyskusją

Więcej o: