Brooke Shields wspomina, że została zgwałcona. Napisała do oprawcy list

Brooke Shields w dokumencie o swojej karierze wyznała, że przed laty została zgwałcona. Miała tego dokonać osoba bardzo wysoko postawiona w przemyśle filmowym.

Brooke Shields zyskała ogromną sławę dzięki roli w "Błękitnej lagunie" i kampanii reklamowej dżinsów marki Calvin Klein. Aktorka o wydarzeniach z przeszłości opowiedziała teraz w dokumencie o sobie "Pretty Baby". Brooke Shields wracała w nim pamięcią nie tylko do dobrych wspomnień, ale również tych bardzo bolesnych. 

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Georgina Rodriguez pomyliła boisko z luksusową imprezą. Nie kierowała się skromnościąStrój Georginy Rodriguez oburzył Saudyjczyków. "To miejsce publiczne"

Brooke Shields wyznała, że padła ofiarą gwałtu

Aktorka w 1987 roku miała 22 lata. Mężczyzna, który ją skrzywdził, miał być bardzo wpływową postacią w świecie filmu. Zjadł z nią kolację, a potem zabrał do hotelu, z którego obiecywał zamówić jej taksówkę. Namówił ją jednak, by poszła z nim do pokoju, a tam kazał na siebie chwilę poczekać.

Drzwi się otworzyły i widzę, jak wychodzi zupełnie nago. Chwile później on był na mnie. Nie walczyłam jakoś bardzo. Nie zrobiłam tego. Po prostu całkowicie zamarłam. Płakałam przez całą drogę do mieszkania mojego przyjaciela.

Brooke Shields wyznała, że po wielu latach napisała do swojego gwałciciela list. Przelanie na papier tego doświadczenia miało dla niej znaczenie terapeutyczne i pomogło przepracować traumę.

Uniosłam ręce do góry i pomyślałam: Odmawiam bycia ofiarą, bo coś takiego może ci się przydarzyć bez względu na to, kim jesteś i czy jesteś na to przygotowana, czy nie.

Dziś aktorka jest żoną Chrisa Henchy'ego i ma dwie nastoletnie córki. Z dumą mówi o swojej karierze, ale odrzuca też sposób, w jaki o niej mówiono, zachowywano się i na nią patrzono w młodości.

Całe moje życie w kółko słyszałam: ona jest ładną buzią, ona jest symbolem seksu. To właśnie mnie niszczyło.

Telewizyjny dokument w Stanach Zjednoczonych cieszy się ogromną popularnością. W Polsce nie jest łatwo dostępny, ale można go znaleźć na amerykańskim kanale ABC News, który odpowiada za współprodukcję.

Andrzej WronaWrona może na razie zapomnieć o siatkówce. Podzielił się przykrą informacją

Więcej o: