Bohosiewicz komentuje skandaliczne słowa Pawlikowskiej. Mówi o trudnych doświadczeniach z antydepresantami

Nie milkną echa wypowiedzi Beaty Pawlikowskiej na temat antydepresantów. Tym razem głos w tej sprawie zabrała Maja Bohosiewicz. Celebrytka wprost przyznaje, że od kilku miesięcy leczy się u psychiatry.

Beata Pawlikowska znana jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat zdrowia psychicznego. Była żona Wojciecha Cejrowskiego głośno mówi, że jej zdaniem z depresji można wyleczyć się siłą woli, a oczyszczanie czakr i uśmiech działa lepiej niż niejedna psychoterapia. Tym razem internautów oburzył jej filmik, w którym przestrzegała przed stosowaniem antydepresantów. Co na ten temat myśli Maja Bohosiewicz?

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz poprawia urodę. Zrobiła sobie popularny tatuaż na twarzy

Maja Bohosiewicz bierze antydepresanty. Co myśli o wywodach Beaty Pawlikowskiej? Była bardzo łagodna

Celebrytka w lipcu tego roku przyznała, że zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Powracać do pełni sił zaczęła dopiero po konsultacjach z psychiatrą, który zalecił stosowanie leków na te schorzenie. Maja bardzo chwali sobie farmakoterapię, jednak opinia Beaty Pawlikowskiej nie zrobiła na niej wrażenia.

Po tym, jak sama wiesz jak to jest, nie uważasz wpisów Beaty Pawlikowskiej za bardzo krzywdzące? - chciała wiedzieć internautka.
Nie widziałam filmiku Beaty Pawlikowskiej (którą uwielbiam za wspaniałe książki z podróży). Myślę, że nie miała nic złego na myśli i przytoczyła swoją historię, w której poradziła sobie bez leków z wyjścia z depresji. (...) To, że leki powodują zmiany w mózgu - wydaje mi się logiczne, bo przecież uczą neuroprzekaźniki działać prawidłowo. To, że mają szereg skutków ubocznych - dodałabym możliwych i zacytowała mojego pana profesora: Pani Maju, ulotki nie czytamy, bo to jest pismo prawnicze, a nie informacja dla pacjenta - skomentowała Bohosiewicz.
Maja Bohosiewicz
Maja Bohosiewicz Instagram, @majabohosiewicz

W dalszych relacjach przyznała, że jakiś czas temu próbowała odstawić antydepresanty na własną rękę i w jej przypadku skończyło się to bardzo źle. Dodatkowo dobrze dobrane medykamenty przyczyniły się do ustabilizowania nastrojów i powrotu do dawnego dobrostanu psychicznego.

Potrzebujesz pomocy?

W związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą może występować zagrożenie życia, wówczas - w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej - zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy, a masz mniej niż 18 lat, codziennie od 12:00 do 2:00 w nocy możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Więcej o: