Szef kuchni wspomina, że książę Filip prawie umarł w Boże Narodzenie. Winowajcą pasztecik!

Były szef kuchni rodziny królewskiej wspomniał niedawno o pewnym przykrym incydencie w rezydencji Sandringham. Pewnego roku w święta Bożego Narodzenia książę Filip miał ledwo ujść z życiem. Wszystko przez paszteciki, którymi miał się zajadać, a właściwie niecodzienną posypkę do tego przysmaku, którą prawie się zakrztusił.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z tradycjami i wyśmienitymi potrawami. Nie inaczej jest w brytyjskiej rodzinie królewskiej, która także ma swoje rytuały i ulubione przysmaki. Jeśli chodzi o świąteczne słodkie przekąski, to w polskich domach obowiązkowo muszą znaleźć się pierniczki. Najchętniej te domowe, przyrządzane i ozdabiane w gronie najbliższych. Jak się okazuje, w posiadłościach należących do brytyjskich monarchów prym wiedzie zupełnie coś innego. Były szef kuchni Royalsów zdradził, że ich ulubioną bożonarodzeniową przekąską są paszteciki ze specjalnym farszem i cukrem pudrem. Pewnego świątecznego dnia ta potrawa prawie doprowadziła do tragedii.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Były szef kuchni wspomina historie związane z rodziną królewską i zdradza ich ulubione przepisy

Darren McGrady przez 15 lat był szefem kuchni w posiadłościach rodziny królewskiej. Pracował m.in. w pałacu Buckingham i Kensington czy rezydencji Sandringham. Kucharz obecnie mieszka w Teksasie i prowadzi własny kanał na YouTubie. Obserwuje go ponad 250 tysięcy użytkowników. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z widzami, którzy chętnie wysłuchują jego wyszukanych przepisów oraz wspomnień z czasów, kiedy serwował dania królowej Elżbiecie II i członkom jej rodziny.

W jednym z najnowszych filmów Darren McGrady sięgnął pamięcią do dnia, w którym prawie doszło do tragedii z udziałem księcia Filipa. Były szef kuchni wyznał, że dodatek do słodkiej wersji pasztecików, uwielbianych na dworze królewskim, prawie zabił najstarszego wówczas członka rodziny.

Po wyjęciu pasztecików z piekarnika trzeba pozwolić im całkowicie ostygnąć. Wiem, to trudne. Pachną wspaniale. Kiedy wystygną, można przeciąć je wzdłuż brzegów i do każdego z nich nakładamy farsz. Górę posypujemy cukrem pudrem - zaczął kucharz.

Darren McGrady przepis na paszteciki królewskieDarren McGrady przepis na paszteciki królewskie fot. screen Youtube/darren_mcgrady


Chwilę później kucharz podzielił się przerażającym wspomnieniem ze świąt w jednej z rezydencji monarchów brytyjskich.

Musieliśmy uważać, ile cukru pudru sypiemy na paszteciki. Pamiętam jedno Boże Narodzenie w Sandringham, kiedy książę Filip prawie się zakrztusił, wdychając nadmiar cukru pudru z wierzchu ciasta - wyznał po latach McGrady.

Darren McGrady przepis na paszteciki królewskieDarren McGrady przepis na paszteciki królewskie fot. screen Youtube/darren_mcgrady

Słynne paszteciki, którymi zajadają się członkowie rodziny królewskiej, to popularne w Wielkiej Brytanii Mince Pie. Najczęściej mają one postać niewielkich, okrągłych ciastek (przypominających paszteciki) wypełnionych w środku mieszanką suszonych owoców (głównie rodzynkami), siekanych orzechów, jabłek, brandy oraz przypraw. 

Przepis byłego szefa kuchni rodziny królewskiej na to wyśmienite danie znajdziecie tutaj:

 

Spróbujecie tego przysmaku?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.