Celine Dion usłyszała diagnozę. Ze łzami mówi o rzadkiej chorobie. "Dotyka jedną osobę na milion"

Od kilku miesięcy było wiadomo, że Celine Dion boryka się z problemami zdrowotnymi. Teraz za pośrednictwem Instagrama wyznała, że usłyszała diagnozę. To niezwykle rzadka choroba.

Celine Dion w ostatnim czasie kilkukrotnie przenosiła daty koncertów w Europie. Fani byli zaniepokojeni, a kolejne doniesienia mediów ich nie uspokajały. Ponadto jej synowie mieli martwić się przepracowaniem i stanem zdrowia artystki. Jej najnowsze nagranie nie pozostawia wątpliwości, że jest źle.

Zobacz wideo Joanna Opozda opowiedziała o problemach ze zdrowiem po ciąży i zaapelowała do fanek

Celine Dion cierpi na niezwykle rzadką chorobę

Celinie Dion od zawsze była szczera z fanami, jednak diagnoza, którą usłyszała jakiś czas temu sprawiła, że musiała dużo przemyśleć i mentalnie przygotować się na przekazanie przykrej informacji obserwatorom. Uwielbia występować na scenie i liczyła, że niebawem wróci do ukochanego zajęcia, jednak przez problemy zdrowotne będzie to w najbliższym czasie niemożliwe. 

Bardzo za wami tęsknie i nie mogę się doczekać, kiedy znów pojawię się na scenie. Jak wiecie, zawsze byłam otwartą księgą, jednak w ostatnim czasie ciężko było mi się zebrać, aby was o czymś poinformować. Od dłuższego czasu borykam się z problemami zdrowotnymi i ciężko było mi się uporać ze wszystkimi przeciwnościami losu - zaczęła Celine Dion.

Piosenkarka usłyszała od lekarzy, że cierpi na niezwykle rzadką chorobę układu neurologicznego. Usztywnia ona jej mięśnie i powoduje epizody skurczów. Przez to trudno jej śpiewać, a pojawienie się na scenie byłoby nie lada wyzwaniem.

Niedawno zdiagnozowano u mnie bardzo rzadkie zaburzenie neurologiczne zwane zespołem sztywnego człowieka, które dotyka jedną osobę na milion. Wciąż niewiele o niej wiadomo, ale powoduje ona wszelkie skurcze, jakie mam. Wpływa ona na moje codzienne funkcjonowanie i powoduje trudności w chodzeniu, a także nie pozwala mi śpiewać tak, jak do tej pory.
 

Celine Dion zapewnia, że w tym trudnym czasie może liczyć na wsparcie najbliższych, a także jest pod stałą opieką lekarzy. Niestety, ponownie przekłada zaplanowane koncerty. Wstępnie wiadomo, że w Polsce powinna się pojawić 8 marca 2024 w Łodzi oraz 10 marca 2024 roku w Krakowie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.