Wigilie gwiazd. Nie dla wszystkich to wesoły czas. Szykulska pierwszy raz od 40 lat bez męża. Górniak czuła się samotnie

Choinka, prezenty, pierogi, spotkania z rodziną przy stole - z tym większości z nas kojarzą się święta Bożego Narodzenia. Ale nie dla każdego to przyjemny czas. Niektóre gwiazdy miały trudne dzieciństwo i święta stanowią raczej źródło przykrych wspomnień. Inni stracili kogoś bliskiego i będzie to pierwsza Wigilia bez ukochanej osoby.

Magia świąt unosząca się w powietrzu nie wszystkich wprawia w radosny nastrój. Trudny czas czeka między innymi Ewę Błaszczyk, Ewę Szykulską i Edytę Górniak. Gwiazdy mówią o tym otwarcie.

Joanna Przetakiewicz, Edyta PazuraAndziaks postawiła w domu kilka choinek. Przetakiewicz ma las

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk jest znaną i lubianą aktorką. Większość swojego czasu poświęca jednak działalności społecznej. Aktorka założyła fundację "Akogo?’", a 10 lat później dzięki jej inicjatywie powstała klinika neurorehabilitacyjna "Budzik". Gwiazda założyła fundację, gdy jej córka Ola zapadła w śpiączkę. Zakrztusiła się tabletką, gdy miała sześć lat. Nie wybudziła się do tej pory. To już 22 lata.

Podczas rozmowy z portalem Jastrząb Post w 2016 roku aktorka otwarcie powiedziała, że nie lubi świąt Bożego Narodzenia. To dla niej wyjątkowo trudny czas. Doświadczenia życiowe wpływają na to, że nie potrafi cieszyć się tak jak inni.

To taki czas, kiedy zamiera życie, a każdy skupia się na rodzinie, na bliskich. A ja mam w tej kwestii dziury, luki. I pojawia się refleksja, która mi nie służy - powiedziała w rozmowie artystka.

Ewa Błaszczyk wspomina ostatnie słowa córki, które wypowiedziała, zanim zapadła w śpiączkęEwa Błaszczyk wspomina ostatnie słowa córki, które wypowiedziała, zanim zapadła w śpiączkę Fot. Kapif

Ewa Szykulska

Tegoroczne święta będą trudne też dla Ewy Szykulskiej. 25 grudnia 2021 roku zmarł mgr inż. Zbigniew Pernej, jej ukochany mąż. Małżeństwo spędziło wspólnie ponad 40 lat.

Aktorka poinformowała media o śmierci małżonka pod koniec lutego 2022 roku. Pogrzeb odbył się 10 stycznia. Wcześniej nie była gotowa podzielić się tą smutną informacją. Ukochany aktorki odszedł w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Spędzili wspólnie ponad 40 wigilii. Te pierwsze święta Boże Narodzenie bez ukochanego nie będą dla niej łatwe. Gwiazda wciąż nie może pogodzić się ze stratą. Tak pożegnała męża w mediach społecznościowych:

25 grudnia 2021 r. zmarł mgr inż. Zbigniew Pernej, mój ukochany MĄŻ. Przez kilkadziesiąt lat ochraniał mnie miłością. Przy Nim czułam się bezpieczna i potrzebna. Jego pasją była praca. Był człowiekiem codziennej, bezinteresownej pomocy dla nas wszystkich. Jak wytrzymać twoją nieobecność kochany? Twoja Ewa.

Ewa SzykulskaEwa Szykulska KAPiF

Edyta Górniak

Edyta Górniak chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Do niedawna jednak niewiele osób wiedziało o tym, że Boże Narodzenie to dla niej czas trudnych wspomnień. W święta w 2021 roku zdobyła się na odważne wyznanie.

Kiedyś Wigilie dla mnie były samotne (naprawdę) lub przepłakane, bo z kimś na siłę - dziś pełne miłości, troski i uśmiechu. To potwierdza, że życie ma swoje cykle i etapy. Nic się nie zatrzymuje, ani miłość, ani cierpienie - napisała wokalistka.

Edyta GórniakEdyta Górniak Fot. KAPiF

Zobacz wideo Katarzyna Zielińska przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

Edyta Górniak napisała też, że "zwalnia z karmy" ludzi, którzy ją kiedykolwiek skrzywdzili. Odpuściła winy osobom, które krzywdziły ją przez lata.

Ktokolwiek skrzywdził mnie świadomie lub nieświadomie - zwalniam go z karmy - czytamy w jej poście w mediach społecznościowych.

Gwiazda zaapelowała również do wszystkich, którzy przeczytali jej wyznanie. Życzyła wszystkim, aby pielęgnowali więzi i uczucia.

Więc kiedy kochasz, kochaj najmocniej. A kiedy cierpisz, przeczekaj. Nie trać ani chwili. Gdziekolwiek jestem, gdziekolwiek będę, jesteście zawsze w moim sercu. Tulę świątecznie.

Francuscy dziennikarze zadrwili z 'Lewego'. Nadali mu sarkastyczny przydomek!Francuscy dziennikarze zadrwili z Lewego. Nadali mu sarkastyczny przydomek

Więcej o: