Książę William ustami rzecznika potępia incydent w Pałacu Buckingham. "Nie ma miejsca na rasizm"

Rzecznik księcia Williama w jego imieniu skomentował kontrowersyjne słowa Lady Sarah Hussey, matki chrzestnej księcia Williama. Chodzi o jej wypowiedź, która miała rasistowski charakter.

29 listopada 2022 roku odbyło się spotkanie w Pałacu Buckingham, którego organizacja przypadła królowej małżonce króla Karola III, Camilli. Tematyka wydarzenia dotyczyła przemocy wobec kobiet. Gościnią podczas tego spotkania była wyjątkowa postać - Ngozi Fulani, szefowa Sistah Space, organizacji pomagającej ofiarom nadużyć wobec kobiet. Niestety, działaczka społeczna spotkała się ze straszną sytuacją ze strony matki chrzestnej księcia Williama, Lady Susan Hussey. Teraz rzecznik księcia Williama odniósł się do rasistowskich słów kobiety i zdecydowanie je potępił.

Polecamy: Rasistowski skandal w pałacu Buckingham. Dama dworu i matka chrzestna Williama straciła pracę

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Robert Lewandowski, Leo MessiLewandowski jak Messi, Messi jak Lewandowski? Ich łączy nie tylko słabość do blondu

Działaczka była zasmucona, tym co usłyszała. Reakcja rzecznika księcia Williama była szybka i stanowcza

Ngozi Fulani napisała na Twitterze, że ma mieszana uczucia odnośnie do wizyty w Pałacu Buckingham. Dlaczego? Okazuje się, że członkini personelu wypytywała ją o to, "skąd tak naprawdę pochodzi". Matka chrzestna księcia Williama nie mogła pojąć tego, że czarnoskóra kobieta jest Brytyjką. O smutnych wydarzeniu Fulani napisała na Twitterze w poruszających słowach.

Dziesięć minut po przybyciu na miejsce Lady Susan Hussey podeszła do mnie i poruszyła moimi włosami, by zobaczyć plakietkę z nazwiskiem - podkreśliła.

Rzecznik księcia Williama w jego imieniu odniósł się do rasistowskich komentarzy Susan Hussey. Zostały podjęte zdecydowane kroki.

Byłem naprawdę rozczarowany, słysząc o doświadczeniach naszego gościa w Pałacu Buckingham zeszłej nocy. Nie było mnie tam, ale w naszym społeczeństwie nie ma miejsca na rasizm. Takie komentarze są nie do przyjęcia i wypowiadająca je osoba musi ustąpić ze skutkiem natychmiastowym - podkreślił.

Susan Hussey została zwolniona.

Więcej o: