Rafał Mroczek spotkał się z Andrzejem Dudą. Został nawet zaproszony do Pałacu. Wiadomo, dlaczego

Działalność Rafała Mroczka doczekała się wyróżnienia i to nie byle jakiego. Serialowy aktor został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego, gdzie przyjął go Andrzej Duda

Rafał Mroczek zdobył ogólnopolską popularność jako 16-latek, gdy razem z bratem pomyślnie przeszedł casting do "M jak miłość". Choć bliźniacy niejednokrotnie byli krytykowani za brak umiejętności aktorskich, doskonale radzili sobie na innych polach. Zdobywali przede wszystkim laury taneczne, wygrywając lub zajmując wysokie miejsca w takich programach rozrywkowych jak m.in. "Taniec z Gwiazdami" czy "Gwiazdy tańczą na lodzie". Marcin poszedł jeszcze dalej, wygrywając Taneczną Eurowizję w parze z Edytą Herbuś. Mroczkowie nie łączyli jednak przyszłości z show-biznesem. Postawili na solidne wykształcenie kończąc Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej i pracują w wyuczonych zawodach. Od czasu do czasu występują na teatralnych deskach, gdzie udało im się wypracować aktorski warsztat. Rafał znalazł też czas na wolontariat, a jego służbę innym docenił nawet Andrzej Duda.

Katarzyna CichopekCichopek bez makijażu, a Rozenek pokazała się po przebudzeniu

Zobacz wideo Rafał Mroczek na próbie do programu "Dance, dance, dance"

Rafał Mroczek z prezydenckim wyróżnieniem

Rafał Mroczek zaangażował się w pracę na rzecz Fundacji Oczami Nieba, działającej na rzecz m.in. rodziny dzieci z niepełnosprawnościami. Organizacja wspierała też wojennych uchodźców z Ukrainy, tworząc Domową Noclegownię przy ulicy Łazienkowskiej 14 w Warszawie. Serialowy aktor także znalazł się w gronie aktywnie pomagających.

Całą inicjatywę wyróżnił Pałac Prezydencki. Działacze otrzymali wyróżnienie w plebiscycie "Dla dobra wspólnego Prezydenta RP" w kategorii "Dzieło" i zostali zaproszeni do siedziby głowy państwa na Krakowskim Przedmieściu. 

Zdjęcia Rafała Mroczka znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Wśród nagrodzonych społeczników był Rafał Mroczek. 40-latek nie krył radości z powodu prestiżowego wyróżnienia i podzielił się nią z instagramowymi obserwatorami:

Wczoraj odbyła się Finałowa Gala 7. Edycji Nagrody Prezydenta "Dla Dobra Wspólnego". Nasza Fundacja Oczami Nieba została wyróżniona za działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ludziom zaangażowanym w funkcjonowanie noclegowni. Gratuluje, jesteście cudowni (...) Szczególne gratulacje i podziękowania kieruję dla laureatów oraz wszystkich fundacji, organizacji i osób prywatnych, którzy włączają się w pomaganie innym - napisał na swoim profilu Mroczek.
 

Tak zmieniły się dzieciaki z 'Rodziny zastępczej'. Są nie do poznaniaTak zmieniły się dzieciaki z "Rodziny zastępczej". Są nie do poznania

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować Rafałowi i innym działaczom.

Zdjęcia Rafała Mroczka znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o: