Grała w "Na Wspólnej". Pasmo sukcesów przerwała rodzinna tragedia. "On mi umierał na rękach"

Ewa Gorzelak zrezygnowała z kariery, aby zająć się chorym na guza mózgu synem. Jak potoczyły się jej losy? 3 listopada skończyła 48 lat.

Pomimo tego, że Ewa Gorzelak ma na swoim koncie wiele ról, zarówno telewizyjnych, jak i teatralnych, to największą rozpoznawalność przyniósł jej serial "Na Wspólnej", gdzie zagrała Gabrielę Góralczyk-Nowak. Pasmo sukcesów zostało przerwane rodzinnym dramatem. U jej synka zdiagnozowano nowotwór. To na zawsze zmieniło jej życie.

Zobacz wideo "Na Wspólnej". Tragiczny wypadek Ewy i Elżbiety

Ewa Gorzelak walczyła o życie chorego syna. Centrum Zdrowia Dziecka było jej drugim domem 

O chorobie syna Ewa Gorzelak i jej mąż dowiedzieli się, gdy miał półtora roku. Ryszard nagle zaczął gasnąć w oczach, a lekarze długo nie mogli podać dokładnej diagnozy. Kiedy ustalono, że za problemami stoi nowotwór mózgu, chłopiec umierał.

On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie - powiedziała Gorzelak w 2015 roku rozmowie z "Na Żywo".

W jednej chwili zawalił się cały świat aktorki i jej najbliższych. Aby spędzić z dzieckiem jak najwięcej czasu, Gorzelak zrezygnowała z pracy. Aktorka nie mogła pogodzić się z myślą, że wkrótce może stracić synka.

Nie ma nic gorszego niż patrzenie na gasnące w oczach dziecko i nieznajomość przyczyny - wyznała "Na Żywo".

Choć sytuacja była beznadziejna, lekarzom udało się uratować syna aktorki. Kiedy Ryszard wyzdrowiał, Gorzelak postanowiła pomóc innym rodzinom, które zmagają się z podobnymi problemami. Zdecydowała się założyć fundację "Nasze Dzieci".

Po leczeniu Ryśka wróciłam na ten oddział, mając już olbrzymie doświadczenie i wiedzę, jak można pomóc. I tak przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" powstała Fundacja "Nasze Dzieci", której prezeską nadal jestem. Trzy osoby są w szpitalu codziennie. Mamy też około trzydziestu wolontariuszy -  powiedziała Ewa Gorzelak w rozmowie z magazynem "Opiekun" w 2018 roku.

XVII fina WOPXVII fina WOP Karol Katny KAPiF

Ewa Gorzelak nie podjęła się aktorstwa na pełen etat 

Gdy jej syn odzyskał zdrowie, Ewa Gorzelak wróciła do pracy. Przez jakiś czas występowała jeszcze w "Na Wspólnej" oraz dołączyła do obsady "M jak miłość", gdzie grała do 2012 roku. Potem pojawiła się jeszcze w kilku innych produkcjach. Obecnie najwięcej czasu poświęca rodzinie i zajmuje się fundacją. 

Ewa GorzelakEwa Gorzelak Instagram/@ewa_gorzelak

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.