Książę Harry jest bardzo nieszczęśliwy? Królewski biograf przypomina historię innego członka rodziny królewskiej

Biograf rodziny królewskiej, Hugo Vickers, twierdzi, że książę Harry tak naprawdę jest głęboko nieszczęśliwy. Porównuje go do króla Edwarda VIII, który z własnej woli zrzekł się korony.

Edward VIII był królem Zjednoczonego Królestwa niespełna rok. Wstąpił na tron w styczniu 1936 i abdykował w grudniu tego samego roku. Monarcha zakochał się w Wallis Simpson. Problem w tym, że Amerykanka była dwukrotną rozwódką. Kościół i poddani nie wyobrażali sobie, by król ją poślubił, więc ten zrzekł się korony. Szanowany królewski biograf, Hugo Vickers, przypomina to zdarzenie i widzi w nim podobieństwo do decyzji o rezygnacji księcia Harry'ego z królewskich obowiązków. 

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Książę Harry ma być bardzo nieszczęśliwy

Edward VIII nigdy nie powiedział, że żałuje abdykacji, ale Vickers miał mieć okazję spojrzeć mu w oczy. Dostrzegł wtedy w nich przeraźliwy smutek. Według królewskiego biografa podobna tęsknota za monarchią ma trapić księcia Harry'ego.

Gdybyś obudził go (Edwarda VIII - przyp. red.) o czwartej w nocy i zapytał, czy żałuje, powiedziałby, że nie. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, co naprawdę myślał, powinieneś spojrzeć w jego oczy. Jeśli chodzi o księcia Harry'ego, kto wie, co się z nim stanie? Uważam, że wygląda na głęboko nieszczęśliwego.

Hugo Vickers dodał, że zmarła królowa Elżbieta II siłę czerpała właśnie z obowiązków wobec korony.

Myślę, że powodem, dla którego królowa miała tę iskrę w oczach, było właśnie to, że poświęciła się obowiązkom.

Brytyjczycy nigdy nie wybaczyli Edwardowi VIII abdykacji. Uznali za niedopuszczalne, że zrezygnował z królewskich obowiązków dla rozwódki. Ten czując na plecach powszechną pogardę, wraz z Wallis Simpson wyprowadził się z Anglii i zamieszkał we Francji. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.