Nergal sprzedaje koszulkę z diabelską królową Elżbietą II. "Żałoba się skończyła". Przesada?

Adam Nergal Darski i jego zespół Behemoth wypuścili koszulkę z wizerunkiem królowej Elżbiety II. I to nie byle jakim, bo w "diabelskim" wydaniu. Reakcja internautów zaskakuje chyba nie bardziej niż pomysł samego artysty.

Nergal jaki jest, każdy wie. Chociażby w 2019 roku w jego mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym stąpa po wizerunku Matki Boskiej. I się zaczęło - zawiadomienia dotyczące obrazy uczuć religijnych złożyli m.in. przez przedstawicieli konserwatywnego Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego. Ostatecznie artysta został skazany i sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 15 tys. zł oraz nakazał pokrycie kosztów sądowych. Teraz Darski uderzył w jeszcze inny, czuły zapewne punkt zwolenników monarchii. Udostępnił w sieci koszulkę z królową Elżbietą II, którą będzie można nabyć. 

Zobacz wideo Najgłośniejsze skandale polskiego show-biznesu. Nie zapomnimy o nich prędko

Nergal sprzedaje koszulkę z wizerunkiem diabelskiej królowej Elżbiety II

Widać na niej twarz królowej Elżbiety II. Wokół jej oczu pojawił się czarny złowieszczy malunek przypominający łzy, a pod spodem znalazły się nazwa zespołu oraz napis "The Kingdom Satan" [królestwo szatana - przyp. red.]. Z tyłu widnieje z kolei "The Devil Save The Queen" [diable, chroń królową - przyp. red.], co jest parafrazą tytułu hymnu Wielkiej Brytanii za czasów panowania królowej - "God Save The Queen". W poście promującym koszulkę napisał:

Burza zaczęła się jeszcze zanim oficjalnie opublikowaliśmy koszulkę. Cóż, żałoba się skończyła, tak? - czytamy.
 

W komentarzach pojawiły się głosy fanów z całego świata, którzy zapragnęli mieć koszulkę w swojej szafie. 

Uwielbiam! Chce ją mieć.
Zajebisty pomysł na okładkę.
Ludzie bardzo się wkurzyli? Dla mnie to naprawdę niewiarygodne, bo to tylko pieprzony t-shirt. W każdym razie dobra robota.
Niesamowity projekt - pisali.

Takie reakcje nie dziwią, bo jednak na koncie artysty gromadzą się osoby, które rozumieją jego spojrzenie na rzeczywistość i nie burzą się, czytając o kontrowersyjnych pomysłach. Jedna z osób była jednak ciekawa, czy projekt koszulki powstał już po śmierci Elżbiety.

Z ciekawości… Zrobiliście ją przed śmiercią i teraz wyszła? Czy może projekt powstał po śmierci? - padło pytanie.
Projekt ma dwa miesiące - odpisał Nergal.

Koszulkę będzie można nabyć jednak tylko podczas tournée zespołu po Wielkiej Brytanii. Od 29 września do 2 października zagra koncerty w Glasgow, Manchesterze, Birmingham i Londynie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA