Nergal skazany za zdeptanie obrazu Matki Boskiej. Sąd wymierzył mu grzywnę. Niemałą

Adam Nergal Darski został skazany za obrazę uczuć religijnych. Sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 15 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych. We wtorek muzyk złożył sprzeciw. Co to oznacza?

Adam Nergal Darski ma zapłacić 15 tys. zł grzywny oraz prawie 3,5 tys. zł w ramach pokrycia kosztów sądowych. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w trybie nakazowym skazał go za obrazę uczuć religijnych. Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 roku wokalista stąpał po obrazie, na którym była namalowana Maryja. We wtorek muzyk złożył sprzeciw, co oznacza, że sprawa wróci jeszcze na sądową wokandę.

Zobacz wideo Skandale polskiego show-biznesu

Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych

Informację o decyzji sądu przekazał w mediach społecznościowych mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz kultury Prawnej Ordo Iuris.

Nergal skazany na 15000 zł grzywny i 3453 zł kosztów za obrazę uczuć religijnych przez znieważenie obrazu NMP - publikując zdjęcia zniszczonego obrazu nadepniętego obutą nogą - napisał na Twitterze Kwaśniewski.

Wyrok zapadł w trybie nakazowym, czyli bez prowadzenia rozprawy.  Na Nergal Instagramie skomentował wyrok w krótkim wpisie.

Czy pozwolę przesądom i fundamentalistycznym dogmatom wykorzystać ten i KAŻDY inny przypadek o tej samej naturze? K***A NIE! Nigel ma kilka asów w rękawie ... Poczeka, a zobaczysz - napisał. 
 

Nergal stąpał butem po obrazie Maryi

25 września 2019 roku w mediach społecznościowych Nergala pojawiło się zdjęcie, na którym muzyk stąpa po wizerunku Matki Boskiej. Śledztwo w tej sprawie ruszyło po zawiadomieniach złożonych przez przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

W postępowaniu przygotowawczym prokuratura powołała biegłego z zakresu religioznawstwa, którego opinia okazała się decydująca.

Z opinii płynie jednoznaczny wniosek, że stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych - mówiła wówczas Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Nergal nie złożył wyjaśnień i nie przyznał do winy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.