Król Karol III i jego żona Camilla sfotografowani pod Balmoral. Spójrzcie na miny. Widać smutek

Elżbieta II była królową Zjednoczonego Królestwa od 1952 roku. Po jej śmierci obowiązki przejął król Karol III. Wiadomo, że następca tronu towarzyszył matce w jej ostatnich chwilach. Monarcha po objęciu korony został zauważony po raz pierwszy w drodze na lotnisko w Aberdeen.

Królowa Elżbieta zmarła 8 września 2022 roku. Jej śmierć wywoła wiele zmian nie tylko w monarchii, ale także w życiu zwykłych Brytyjczyków. Tron objął król Karol, który jako jeden z pierwszych przybył do zamku w Balmoral, gdzie mógł pożegnać się z matką. Monarcha został zauważony przez fotoreporterów po raz pierwszy od śmierci królowej. W towarzystwie królowej małżonki Camilli odbywają podróż do Londynu. Mieli smutek wypisany na twarzy. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios. "Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona"

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Król Karol i królowa małżonka Camilla widziani po raz pierwszy od śmierci królowej Elżbiety 

Król Karol musi teraz zmierzyć się z wyzwaniami, do których był przygotowywany przez całe życie. Od momentu, w którym Pałac Buckingham wydał oświadczenie w sprawie zdrowia królowej, Brytyjczycy zaczęli podejrzewać, że sytuacja jest bardzo poważna. Informacja o śmierci monarchini została podana 8 września po godzinie 19:00 polskiego czasu. 

Król Karol III opuścił zamek w Balmoral wraz z królową małżonką Camillą. Wspólnie udają się do Londynu, gdzie ten wygłosi pierwsze przemówienie do narodu już jako monarcha. Fotoreporterzy przyłapali członków rodziny królewskiej w czarnym samochodzie marki Audi, Camilla siedziała z przodu samochodu, obok siedzenia kierowcy, a z tyłu można było zauważyć króla. 

Więcej zdjęć króla Karola i królowej małżonki Camilli znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Król Karol i królowa małżonka Camilla widziani po raz pierwszy od śmierci królowej ElżbietyKról Karol i królowa małżonka Camilla widziani po raz pierwszy od śmierci królowej Elżbiety Fot. East News

Wiadomo, że zgodnie z decyzją króla Karola, królewska żałoba potrwa przez siedem dni. Przez ten czas członkowie rodziny królewskiej nie będą podejmować nowych obowiązków, oprócz tych związanych z planowaniem ceremonii pogrzebowych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.