Tak Meghan Markle i książę Harry zareagowali na wieść o złym stanie zdrowia królowej

Bliscy królowej Elżbiety II zjeżdżają się do zamku Balmoral. Pałac Buckingham wydał dziś oświadczenie o pogarszającym się stanie zdrowia 96-letniej monarchini. Swoje plany zmienili także książę Harry i księżna Meghan.

8 września o 12:30 pałac Buckingham przekazał niepokojące informacje o złym stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Lekarze zalecili jej pozostanie pod nadzorem medycznym. Brytyjska monarchini przebywa obecnie w zamku Balmoral. Do posiadłości przybywają właśnie jej dzieci i wnuki. Wśród nich także książę Harry i księżna Meghan.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Książę Harry, Meghan Markle, królowa Elżbieta IIOstatnie spotkanie królowej z Meghan, Harrym i ich dziećmi. Piękny gest

Harry i Meghan zmienili plany. Książęca para udaje się do Balmoral, po informacjach o złym stanie zdrowia królowej

Harry i Meghan odwołali swoje bieżące plany i udają się do Balmoral, aby być blisko królowej. Poinformował o tym rzecznik prasowy pary. Książę i księżna Sussex odbywali właśnie swoją pierwszą trasę po Wielkiej Brytanii po tym, jak w 2019 roku zrezygnowali z reprezentowania brytyjskiej rodziny i przeprowadzili się do Kalifornii. 

Zajrzyj do galerii na górze strony.

Sussexowie mieli wziąć udział w charytatywnej imprezie WellChild Awards, ale zmienili plany po oświadczeniu pałacu Buckingham. Przed wiadomościami o złym stanie królowej nie było ustalone, że książę Harry ma spotkać się z członkami rodziny królewskiej podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. 

 

Jeszcze we wtorek, 6 września, Elżbieta II mianowała na stanowisko pani premier Liz Truss i przyjęła ją w zamku Balmoral. 96-letnia monarchini wycofała się natomiast z wirtualnej Tajnej Rady, która miała odbyć się w środę. W obliczu nowych wiadomości na temat zdrowia królowej nowa premier zamieściła wpis na Twitterze.

Cały kraj będzie głęboko zaniepokojony wiadomościami, które w porze obiadowej napłynęły z Pałacu Buckingham. Moje myśli  - i myśli ludzi w całym Zjednoczonym Królestwie - są w tym czasie z Jej Wysokością Królową i jej rodziną - napisała Liz Truss.

Królowa Elżbieta IIŚwiat modli się o zdrowie królowej Elżbiety. Wezwano do niej księcia Karola z żoną

Więcej o: