Kazik Mazur w żałobie. Aktor "Na Wspólnej" opublikował wzruszający wpis

Kazik Mazur opublikował na Instagramie kilka poruszających wpisów. Żegna w nich zmarłego ojca - Kazimierza Mazura, odtwórcę roli Tomasza Niechcica z "Nocy i dni".

Kazik Mazur stracił ojca. W mediach społecznościach poinformował, że Kazimierz Mazur nie żyje. Artysta zmarł 6 września 2022 roku, miał 74 lata.

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Kazik Mazur o stracie ojca

Kazik Mazur to aktor, który szerszej publiczności jest znany dzięki rolom w takich produkcjach, jak "Yuma", "Karabala", "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Od lat gra także w serialu "Na Wspólnej" wcielając się w postać Kamila Hoffera. 38-latek aktorstwo ma we krwi. Aktorem był również jego ojciec Kazimierz Mazur. Niestety, aktor takich filmów, jak: "Rozmowy kontrolowane", "Różyczka", "Noce i dnie" czy serialu "Barwy szczęścia" nie żyje. Jego syn poinformował o śmierci artysty, zamieszczając na Instagramie wzruszającą grafikę.

Dziś odszedł mój największy przyjaciel, tata, wybitny aktor, kochany człowiek. Kazimierz Mazur. Przemierzaliśmy razem noce i dnie. "Dobranoc Mój Kochany" -  tym pięknym wierszem pożegnał się z nami posłuchajcie... "Dobranoc Mój Książę" - czytamy.
 

W kolejnym wpisie aktor napisał o chorobie ojca. 

Dziś nad ranem, po długim zmaganiu się z ciężką chorobą, zmarł ukochany mąż, ojciec, dziadek. Spokój jego pięknej duszy - żona Katarzyna Gärtner oraz syn Kazimierz Mazur z rodziną.
 

Później na Instagramie aktora pojawiła się kolejny emocjonalny wpis.

Można odejść na zawsze, by stale być blisko… Ś.P. Kazimierzowi Mazurowi – aktorowi, reżyserowi, producentowi i wydawcy, a nade wszystko wspaniałemu człowiekowi – IN MEMORIAM - czytamy na czarno-białej grafice. 
 

O śmierci Kazimierza Mazura informowała także agencja Wink Managment, z którą współpracował. 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 zmarł Kazimierz Mazur, wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia - czytamy na oficjalnym fanpage'u agencji. 

Redakcja Plotka również składa rodzinie zmarłego najszczersze kondolencje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.